Лікарі недолюблюють гладких пацієнтів Автор: lesya · Опубліковано: 24.08.2015 13:36 · Розділ: Краса і здоров'я

Проблема ожиріння сьогодні стала гостро в багатьох економічно розвинених країнах. Сидячий спосіб життя, відсутність часу на заняття спортом, загальна ледачість та ціла низка захворювань – все це призводить до того, що дедалі більше людей обростає зайвими кілограмами.

А ожиріння, окрім естетичних незручностей, може викликати серйозні захворювання, порушуючи або уповільнюючи роботу життєво-важливих систем нашого організму. А ще ожиріння може бути сигналом наявності певних захворювань. Тому якщо ви ні з того ні з сього почали набирати зайву вагу, зверніться на http://mrtdiagnostics.ru/rentgen/cistografia.html - правильна і своєчасна діагностика дозволить зупинити проблему ще в зародку, не допустивши розвитку куди серйозніших захворювань.

Крім того, навіть якщо ожиріння не є наслідком серйозних недуг, чим швидше ви почнете боротьбу із зайвими кілограмами, тим краще для вас: недавно вчені з’ясували, що лікарі недолюблюють пацієнтів із зайвою вагою.

Відповідне дослідження проводилося дослідниками Балтімора. Щоб дійти таких досить невтішних висновків, вченим довелося простежити за роботою медиків. Для початку вони взяли сорок лікарів різних спрямувань. Більшість піддослідних були терапевтами та лікарями швидкої допомоги.

Медики недолюблюють гладких пацієнтів (фото з 24smi.org)
Медики недолюблюють гладких пацієнтів (фото з 24smi.org)

Після кількох псевдовикликів та візитів дослідники виявили, що до гладких пацієнтів лікарі в більшості випадків ставляться менш шанобливо, ніж до худорлявих пацієнтів. Ймовірно, це відбувається тому, пояснюють учені, що у медиків складається враження, ніби товсті люди самі винні у своїх захворюваннях, вони не хочуть собі допомогти та й узагалі ведуть неправильний спосіб життя.

Деякі медики у всіх перелічених вище гріхах звинувачували пацієнтів побічно, інші ж прямо говорили їм це у вічі.

Правда, дослідники також виявили, що зайва вага пацієнтів впливала тільки на особисте ставлення лікаря до хворих, і ніяк не позначалася на професійному аспекті взаємин. Але не виключено, що особисте ставлення все одно знижує якість лікування.

Тим не менше, дехто вважає, що така поведінка медиків виправдана. У британському парламенті навіть виступили із закликом до медиків називати гладких людей «жирними». Такі образливі словечка, вважають політики, можуть спонукати їх до схуднення, тоді як скромне і поблажливе «хвороба» змушує їх підсвідомо пожаліти себе й відмовитися навіть від ідеї схуднути.


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.