Польська поліція перевіряє інформацію про нібито знайдений потяг із золотом нацистів Автор: lesya · Опубліковано: 21.08.2015 18:54 · Розділ: Події у світі

В роки Другої світової нацисти награбували чимало добра. Та коли стало непереливки, і доля перехилила ваги не на бік Гітлера та його союзників, награбоване золото і коштовності довелося ховати. Ховати подалі від стороннього ока та від нишпорок союзників.

А щоб ніхто «зі своїх» раптом не зазіхнув на багатства, про місця переховування скарбів знали одиниці. Таких «таємничих» складів, за легендами, в світі чимало, і, може, нашим нащадкам пощастить таки викопати скарб із землі.

Одне із таких заховань нібито виявили цими днями у Польщі. Зараз поліція веде перевірку інформації, отриманої від анонімних користувачів Інтернету.

Щоб зрозуміти, про що йде бесіда, вернімося натрохи у минуле. В далекому 1945, в рік, коли нацисти остаточно зрозуміли, що пахне смаленим і що союзники наступають на п’яти, вони поспішили вивезти награбоване десь углиб Німеччини.

Коштовні камені та золото завантажили в поїзд, але він несподівано зник. Так, легенда каже, що неподалік від польського Вроцлава, потяг, навантажений доверху золотом, безслідно зник, не залишивши за собою ніяких доказів свого існування.

І ось тепер з’явилися аноніми, які кажуть, що знають місце, де заховане золото нацистів разом із поїздом. Знахідку зробило двійко поляків, і вони готові поділитися інформацією з владою, але робити це задарма не мають бажання. Якщо влада віддасть обом щасливчикам десять відсотків вартості знайдених скарбів, вони готові «злити» адресу складу.

Інформацію про знайдений поїзд поляки розкрили одній із юридичних фірм. І тепер, використовуючи юристів в якості посередника, вони мають намір забрати свої чесно зароблені десять відсотків.

За даними зі сторінки в «Твіттері», в поїзді може бути до трьох сотень тонн золота і коштовностей.

Раніше фахівці вважали, що поїзд знаходиться десь в одному з тунелів, збудованих на кордоні з Чеською Республікою в районі Валбжих. Вчені припускають, що крім золота та зброї, в поїзді можуть бути й бомби, які до цього часу не вибухнули.

Легенда гласить, що нацисти повантажили золото й інші коштовності на потяг перед тим, як в місто мали ввійти радянські війська. Потяг зі Вроцлава – тодішнього Бреслау – виїхав, а потім заїхав в один з тунелів біля замку Ксендж, що в Сілезії. З того моменту потяги ніхто не бачив, а будь-які спроби віднайти награбоване майно успіхом не увінчалися.

Втім, ймовірно, золото вже знайшли, але поліції ще належить перевірити ці дані.


Інші новини розділу