У Китаї з'явиться "Кобзар" Шевченка з ілюстраціями китайських художників Автор: lesya · Опубліковано: 21.08.2015 16:33 · Розділ: Культура

Досить цікава книжка скоро має з’явитися у Китаї. Її неодмінно захочуть мати у своїй колекції українські колекціонери, віддані вітчизняній літературі: китайці планують видрукувати "Кобзар", ілюстрації до якого намалюють китайські художники.

Спеціально для вивчення творчості українського класика до нас прибула навіть ціла китайська делегація на чолі з віце-президентом Академії живопису і каліграфії Юй Генхуеєм. Про це повідомляє Міністерство культури України.

Щоб ілюстрації до Кобзаря були максимально наближеними до реальності, китайські художники завітали з візитом в Україну. Тут вони вивчають особливості життя та творчості Тараса Григоровича, а також навколишню природу, традиції та менталітет. Все це потім знайде відображення в ілюстраціях, які супроводжуватимуть китайське видання «Кобзаря».

Делегація, що завітала в Україну, вмістила двадцять осіб. Це видатні і відомі в цілому світі китайські культурні діячі, серед яких багато президентів і віце-президентів художніх академій, розташованих по цілому Китаї; є тут директори музеїв, галеристи та, ясна річ, художники.

Як уже зазначалося вище, головна мета делегації – вивчення особливостей життя та творчості українського письменника Тараса Григоровича Шевченка. Після завершення поїздки, розповіли китайські діячі культури, вони мають намір втілити в життя один з проектів Шевченкіани - видати книгу "Знаменитий Кобзар очима китайських художників". Про це представники китайської сторони заявили на зустрічі, організованій Міністерством культури України.

«Кобзар», зрозуміло, вийде на китайській, і поезію українського письменника доповнять ілюстраціями, зробленими в стилі «гохуа». Їх художники намалюють на основі тих вражень, які вони отримали під час поїздки на Україну.

А ще у Китаї планують організувати цілу виставку цих робіт – з нагоди дня народження поета та дня його перепоховання на Чернечій горі. Фотографії виставкових робіт увійдуть до окремого каталогу.

Зараз китайська делегація встигла відвідати кілька історичних місць, пов’язаних з життям та творчістю Шевченка. Їх також чекає подорож до Канева та Моринців. Картини художників, що зацікавилися українським поетом, виставлять в Національному музеї Тараса Шевченка, а ще тут проведуть спеціальний захід, присвячений візиту китайських культурних діячів. Він відбудеться в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури.

Джерело: http://www.day.kiev.ua/ru/news/210815-v-kitae-poyavitsya-kobzar-shevchenko-s-illyustraciyami-kitaysk

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?