В 2015 року Земля нагрілася до свого максимуму за останні 4000 років Автор: lesya · Опубліковано: 21.08.2015 15:36 · Розділ: Події у світі

Аномальна спека несе серйозну загрозу
Аномальна спека несе серйозну загрозу

В останні роки клімат нашої планети зазнав серйозних змін. І загроза глобального потепління всерйоз нависла над Землею. Про це знову нагадують учені, адже цьогорічну аномальну спеку вони вважають ще одним сигналом того, що воно, це потепління, таки наближається, і наближається невпинно й моторошно.

Недавно фахівці Національного американського аерокосмічного у співпраці з колегами з Японії провели низку підрахунків, які доводять, що наша планета цього року досягла свого температурного максимуму, що фіксувався в останні чотири тисячі років.

А цьогорічне літо стало рекордним в плані спеки за час усіх відомих історії спостережень, що ведуться з початку дев’ятнадцятого століття. Ця температурна катастрофа, кажуть учені, може мати сумні наслідки – така аномальна спека є свідченням глобального потепління, і вона може призвести до збільшення кількості стихійних лих і до вимирання певних видів тварин. А такі зміни не можуть пройти непомітно для всього живого, адже в нашому світі вся живність між собою тісно зв’язана, і зникнення одного виду може призвести до суттєвих змін цілої екосистеми.

Експерти кажуть, що якщо зараз температура в світі не піде на зниження, то літо 2015 року стане найбільш спекотним за всю історію спостережень.

Спеціалісти радять подбати про низку заходів, щоб врятуватися від спеки, інакше можна заробити серйозні проблеми зі здоров’ям, або і ще гірше.

Від спеки в альтанці врятують маркізи
Від спеки в альтанці врятують маркізи

В особливо гарячі дні намагайтеся якомога менше перебувати на сонці. Виходити з дому рекомендується до одинадцятої години дня і після шостої. Якщо мешкаєте в квартирі, на вікна начепіть штори чи ролети – вони стануть на заваді сонячним променям, що нагрівають повітря в приміщені іноді на цілих десять градусів. У приватних будинках вам можуть знадобитися маркізи, навіси чи тенти, великий вибір яких є на http://tentony.ru/vertikalnye-markizy.html. Вони дозволять захистити від надмірного перегріву дім чи, для прикладу, альтанку.

В приміщенні, якщо немає кондиціонера, можна ставити вентилятор, а біля нього розкладати коробочки із льодом: так повітря швидко охолодиться і за допомогою вентилятора рівномірно розподілятиметься по кімнаті.

А людям, у яких є певні захворювання, експерти радять подбати про те, щоб із собою завжди були відповідні лікарські засоби.

Так, лише за цей рік спека забрала життя сотень тисяч людей в цілому світі. Особливо висока кількість смертей серед мешканців країн, що розвиваються. До речі, цьогорічний температурний максимум було зафіксовано п’ятого липня – у Німеччині температура перевищила позначку в сорок градусів, а в Мадриді вона піднялася до тридцяти дев’яти і дев’яти градусів за Цельсієм - це максимальна середня температура в регіоні.


Інші новини розділу