Київські зупинки обладнають Wi-Fi і зарядками для смартфонів Автор: lesya · Опубліковано: 19.08.2015 17:58 · Розділ: Події у світі

Зовсім скоро на київських зупинках з’являться приємні та корисні нововведення – безкоштовний доступ до wi-fi та зарядки для смартфонів. Ще кожну зупинку в українській столиці планують обладнати зручними кіосками. У такий спосіб влада планує наблизити Київ до рівня європейських столиць, а також упорядкувати стихійну торгівлю.

«Розумні зупинки» обладнають підвищеним захистом від вандалів та хуліганів. Тут роздаватимуть безкоштовний Інтернет, а пасажири, що чекають транспорту, зможуть зарядити свій смартфон. Самі ж кіоски з території зупинок мають забрати.

Інвестори проекту отримають наказ прибрати всі кіоски та торгові точки в радіусі двадцяти метрів з території зупинок. Стихійну торгівлю влада має намір припинити. Натомість підприємці отримають можливість торгувати пресою та безалкогольними напоями, а ще заробляти на рекламі.

Ще на зупинках української столиці планують обладнати зручні місця для сидіння, також тут встановлять спеціальні стоки, щоб на території зупинок не утворювалися калюжі.

Після розчищення території зупинок та обладнання комфортних сидінь, влада приступить до наступного етапу – встановлення wi-fi-точок та зарядок для підживлення гаджетів. В очікуванні маршрутки мешканці та гості Києва зможуть перевірити пошту та підзарядити телефон. На даний час владі міста ще належить вирішити, чи такі зупинки встановлюватимуть інвесторами одразу, чи все це робитиметься поетапно.

Проект планують втілити в життя вже найближчим часом. Макет зупинок має бути готовий вже до кінця цього тижня, а до початку наступного року половину всіх зупинок столиці планують замінити «розумними».

Правда, зараз тривають обговорення варіантів зупинок, адже їх є декілька, та наприкінці тижня кращі з них виставлять на осуд громадськості. При цьому мешканці Києва отримають можливість висловити свої побажання та зауваження стосовно нового варіанту зупинок.

Попередня вартість проекту оцінена експертами в тридцять мільйонів доларів, а всього доведеться замінити дві тисячі п’ятсот дванадцять зупинок у Києві.

«Розумні зупинки» - не рідкість у європейських містах. У Барселоні, для прикладу, зупинки «розкажуть» туристам про пам’ятки, що розташовуються неподалік, що дозволить ретельно спланувати маршрут. Крім того, прямо на зупинці можна взяти напрокат вільний туристичний велосипед, а також скористатися послугами електронної бібліотеки.


Інші новини розділу