Колишня співробітниця фабрики «інтернет-тролів» відсудила у роботодавців рубль Автор: lesya · Опубліковано: 19.08.2015 15:30 · Розділ: Суспільство

Судова тяганина з владою в країнах колишнього СРСР в переважній більшості випадків заздалегідь приречена на провал. Однак навіть зараз трапляються випадки, коли поодиноким особам вдається через суд довести свою правоту.

Цими днями у Росії колишня співробітниця фабрики «інтернет-тролів» змогла відсудити у роботодавця сплати моральної компенсації в розмірі одного рубля. Як каже журналістка, справа тут не у грошах, а в розголосі діяльності так званої фабрики тролів.

Так, головна перемога позивачки полягає в офіційно отриманому досьє компанії, у наданні гласності її діяльності та у визнанні нанесеного пані Савчук морального збитку. Правда, з того часу позиція «Інтернет-досліджень» змін не зазнала, але суд таки постановив відшкодувати Людмилі Савчук моральну шкоду. А це вже немала перемога. Ще журналістка зізналася, що на роботу її прийняли не зовсім законно, обійшовши оформлення необхідних документів.

Заробітну плату Людмилі роботодавець виплатив у липні – це за лютий цього року. В березні журналістку звільнили, при чому зробили це без оформлення належних трудових відносин.

Однак представники компанії-відповідача заявили, що під виглядом заробітку Людмила Савчук займалася власною журналістською діяльністю. Даючи інтерв’ю журналістам, Людмила Савчук в деталях розповіла, як працює «фабрика тролів».

Вона поскаржилася на те, що відчувала неабиякі «моральні страждання», коли дирекція «фабрики» змушувала її писати тексти, що суперечили її внутрішнім переконанням. Головної мети журналістка досягла –вона хотіла розголосити діяльність «Фабрики тролів», і домоглася цього.

Під час судового процесу представник «Інтернет-досліджень» заявив, що «фабрику тролів» уже розпустили. А існування останньої було офіційно підтверджено судом Санкт-Петербурга. За даними суду, фабрика спеціалізувалася на публікації в мережі кремлівської пропаганди в коментарях.

Нагадаємо, петербурзька компанія «Інтернет-дослідження» вже давно фігурує в скандальних повідомленнях та обговореннях. Кілька разів вона ставала об’єктом журналістських розслідувань. Працювали в компанії Інтернет-тролі, які отримували завдання залишати в соціальних мережах, на форумах та новинних сайтах коментарі, що підтримують та виправдовують діяльність Кремля. За словами одного з колишніх співробітників, одним із головних завдань тролів було «тролити» Україну, проте після вбивства Нємцова ситуація трохи змінилася: всім було наказано валити провину на опозицію – мовляв, це вона організувала вбивство, щоб спровокувати уряд. Далі увагу Інтернет-тролів знову привернули до України.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.