Канадська компанія запатентувала космічний ліфт Автор: lesya · Опубліковано: 18.08.2015 22:54 · Розділ: Нові технології

Цікавий проект цими днями запатентувала одна канадська компанія. В рамках цього проекту канадські інженери збудують спеціальний космічний ліфт, що в майбутньому використовуватимуть для запуску ракетопланів та кораблів, що рухатимуться по навколоземній орбіті.

Ініціаторами проекту виступили канадські інженери з компанії Thoth Technology Inc. цими днями вони отримали патенти від Великобританії та США на виробництво космічного ліфта.

Ось так виглядатиме космічний ліфт канадської компанії (фото з сайту http://news.rambler.ru/scitech/31071509/?track=topic_topnews)
Ось так виглядатиме космічний ліфт канадської компанії (фото з сайту http://news.rambler.ru/scitech/31071509/?track=topic_topnews)


Проект отримав назву ThothX Tower. І він підніматиметься у висоту на цілих двадцять тисяч метрів! На вершині цього ліфта конструктори планують розмістити спеціальний майданчик, з якого могли б стартувати багаторазові космічні кораблі. Підходитиме майданчик і для приземлення. А ще його використовуватимуть для дозаправки цих космічних літальних об’єктів. З яких матеріалів планують виготовити вежу, не повідомляється.

На поверхню двадцятикілометрової вежі кораблі доставлятимуться спеціальним ліфтом, що рухатиметься під дією електрики, яку у свою чергу отримуватимуть з енергію вітру. Останній виникатиме внаслідок різниці тисків біля підніжжя та вершини ThothX Tower.

Висота цієї вежі складе двадцять кілометрів (фото з сайту style.rbc.ru)
Висота цієї вежі складе двадцять кілометрів (фото з сайту style.rbc.ru)

При створенні космічного ліфта дослідники планують використовувати деякі надувні елементи. За словами експертів, створити вищу вежу на сьогоднішній день неможливо – в першу чергу, в плані технічного виконання.

Для чого створювати щось подібне, спитаєте ви? Фахівці кажуть, що подібна вежа дозволить використовувати більше тридцяти відсотків палива для ракет, адже вежа дозволить повністю виключити вертикальну частину траєкторії руху ракет. Фактично, космічні кораблі вибиратимуться на вершину ліфта, а вже звідти, з майданчика, стартуватимуть – одразу в горизонтальному напрямку.

Раніше вчені вже представляли проекти космічних ліфтів (фото з сайту regid.biz)
Раніше вчені вже представляли проекти космічних ліфтів (фото з сайту regid.biz)

Ну і крім того, як і слід було очікувати, якщо проект вдасться втілити в життя, компанія Thoth Technology Inc планує організовувати туристичні екскурсії на вершину ThothX Tower.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.