У США працюють над розробкою безпілотного літака Автор: Вікторія · Опубліковано: 28.08.2009 15:09 · Розділ: Нові технології

Агентство передових оборонних дослідницьких проектів (DARPA) військового відомства США спільно з компаніями Lockheed Martin та Boeing працює над створенням нового безпілотного літального апарату, який зможе перебувати в небі роками. Розробникам потрібно домогтися того, щоб перспективний безпілотний літак Vulture мав достатньо енергії для виконання польоту протягом тривалого часу, а також обходився без технічного обслуговування.

За словами представника DARPA, Яна Уолкера (Jan Walker), новинку планується використовувати для виконання завдань з розвідки, виявлення потенційних цілей та зв'язку. Безпілотник матиме розмах крила від 60 до 150 метрів і буде оснащуватися сонячними батареями. Вцілому літак Vulture буде являти собою апарат типу "літаюче крило".

Як відзначив представник корпорації Lockheed Martin, Дерек Бай (Derek Bye), ймовірно, що новий апарат зможе підніматися на висоту до 18 кілометрів і більше, що дозволить йому виконувати завдання незалежно від погодних умов і часу доби. За словами Бая, основною складністю для розробників залишається перезарядка сонячних батарей взимку - через малий кут падіння сонячних променів їх може бути недостатньо для літака, який перебуватиме на великій висоті.

Розробники стверджують, що вартість експлуатації нового безпілотного літального апарату буде вкрай низькою. DARPA порівнює його з супутником, проте, на відміну від космічного апарату, керувати БПЛА буде простіше. Точні терміни розробки нового безпілотника вчені поки не називають, проте, як відомо, реалізація більшості проектів DARPA займає близько чотирьох років. Тим не менше, робота над деякими найбільш складними програмами триває довше.

Джерело lenta.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.