В Африці воду очищають за допомогою "Питної книги" Автор: lesya · Опубліковано: 17.08.2015 17:15 · Розділ: Суспільство

Проблема нестачі питної води в світі стоїть дуже гостро, особливо в країнах третього світу: щороку тут мільйони людей помирають від бактерій, що містяться в питній воді. Найвища смертність, як і слід було очікувати, серед дітей.

Тому медики з усього світу намагаються вирішити цю проблему різними способами. Найпоширеніший та найбільш доступний – це фільтри для води. Але й вони нездатні вирішити проблеми – не всі фільтри можуть очистити воду від бактерій, небезпечних для життя, та й не всі вони доступні в фінансовому плані, що робить неможливим їх масове використання в країнах, що розвиваються.

Доктор Тереза Данкович (Theresa Dankovich), маючи намір вирішити цю проблему, почала вивчати властивості звичайного паперу та нанотехнологій. В результаті вона створила так звану «Питну книгу» - метод очищення води, простий та ефективний. Працює він на базі нанотехнологій.

Те, що срібло та мідь здатні очищати воду, відомо давно. Та лише Данкович спробувала нанести на тонкі аркуші фільтрувального паперу наночастки цих металів. І виявилося, що ця технологія при своїй відносній дешевизні здатна знищити широкий спектр вірусів та бактерій.

Щоб випробувати свій винахід на практиці, Тереза вирушила в Лімпопо. Ще вона побувала в Гані, Гайті та Кенії. Всього під час випробувань «Питної книги» Данкович випробувала двадцять п’ять джерел.

Питна книга очистить воду майже від усіх бактерій (фото з сайту http://naked-science.ru/article/sci/sozdana-pitevaya-kniga-dlya-oc)
Питна книга очистить воду майже від усіх бактерій (фото з сайту http://naked-science.ru/article/sci/sozdana-pitevaya-kniga-dlya-oc)


Метод виявився дуже ефективним. Одного разу, каже дослідниця, їм прийшлося брати воду з кювета, розташованого неподалік початкової школи. Сюди стікали неочищені стічні води, тому бактерій налічувалося мільйони. Але навіть з таким складним зразком нанофільтр справився – 99.99% бактерій було знищено.

Фактично, проціджена через такий фільтр вода ставала такою ж чистою, як і питна вода у США, допущена державними стандартами.

Ще дослідниця пояснила, що ті наночастки, що вимиваються з фільтра і разом з водою потрапляють до організму, не несуть ніякої шкоди, адже їх обсяг мізерний і відповідає міжнародним стандартам.

Озброївшись отриманими результатами, в минулому році Тереза Данкевич створила некомерційну організацію pAge Drinking Paper. В співпраці з компанією WATERisLIFE вона й створила свою «Питну книгу», сторінки якої просякнуті металевими наночастками, згубними для бактерій. Крім того, кожна сторінка книги містить інструкцію, надрукованими нешкідливим чорнилом, яка розповідає, як користуватися фільтрпакетом.

Джерело: http://naked-science.ru/article/sci/sozdana-pitevaya-kniga-dlya-oc

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.