Німці, остерігаючись стеження, "печуть" свої паспорти в мікрохвильових печах Автор: lesya · Опубліковано: 14.08.2015 22:45 · Розділ: Суспільство

В сучасному світі приватне життя перестає бути приватним. І людям це чим далі, тим менше подобається. Німці навіть дійшли до того, що «печуть» свої паспорти в мікрохвильовій печі, бажаючи уникнути стеження. Про це пише журналіст The Washington Post Рік Ноек.

За словами кореспондента, після того, як стало відомо, що Агентство Національної Безпеки у США прослуховувало телефонні розмови в Німеччині, в країні різко зріс попит на друкарські машинки. Скоріше за все, німцям видається, ніби за паперовими листами стежать менше. Точніше, простежити паперову кореспонденцію та її вміст важче.

Дехто пішов ще далі. Минулого вівторка, пише журналіст, у Франкфуртському аеропорту затримали двадцятидев’ятирічного громадянина Німеччини. Виявилося, що чоловік піддав обробці у мікрохвильовій печі свій паспорт – щоб знищити чіп та, як він сам згодом зізнався, уникнути стеження. Відзначимо, що німецькі паспорти оснащують мікрочіпами з 2010 року.

Правоохоронці розповіли, що затриманий побоювався стеження і вирішив, що мікрочіп порушує недоторканність його приватного життя. Тому й наважився знищити мікрочіп. Але це, кажуть у поліції, є порушенням німецького законодавства і класифікується як незаконне внесення змін до офіційних документів. Тепер молодикові загрожує штраф або навіть тюремне покарання.

Затриманий мешканець Німеччини – не єдиний, хто зважується на подібну «обробку» паспорта. І хоча раніше експерти після кількох досліджень заявили, що мікрочіпи в паспорті не можуть використовуватися для шпигунства, багато німців ставляться до електронної системи в їхніх документах з острахом.

Взагалі, відзначає журналіст, німці схильні ставитися до влади скептично, і така позиція вкоренилася в їхній свідомості роками.

Таку позицію німців взявся пояснити активіст Маркварт Фосснер. У червні він заявив, що мешканці Німеччини протягом всього двадцятого століття стикалися зі стеженням, тому їхню боязкість не так важко пояснити. Відзначимо, що Маркварт Фосснер раніше виступав з ініціативою створення "площі Едварда Сноудена" в Дрездені.

Нагадаємо, недавно в світі розгорівся скандал, пов'язаний з інформацією, яку опублікував сайт WikiLeaks. Виявляється, протягом десятиліть АНБ США прослуховувало розмови членів німецького уряду. При цьому слухали не лише урядові розмови та телефони, але й особисті номери канцлера Німеччини. "Прослуховувалися" й розмови всіх інших членів німецького уряду.

Джерело: http://www.inopressa.ru/article/14Aug2015/wp/germ.html

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.