У Швейцарії пройде фестиваль голих художників Автор: lesya · Опубліковано: 14.08.2015 17:37 · Розділ: Культура

Через кілька днів у Швейцарії відбудеться цікавий мистецький захід, на який запрошуються всі любителі «оголеної натури» - двадцять першого-двадцять другого серпня тут пройде перший в світі фестиваль, учасниками якого стануть голі художники.

Захід отримав назву «Тіло і Свобода», а його організатором виступив місцевий художник Томас Золлінгер. Учасниками фестивалю стануть двадцять художників з усього світу.

Художники, що стануть учасниками дійства, ламатимуть суспільні табу щодо публічної наготи. А робитимуть вони це шляхом власного оголення: художники роздягнуться догола на очах тисяч глядачів та перехожих.

До речі, Золлінгер вже не вперше організовує подібні заходи, присвячені культурі ню. В останні роки кілька виставок відбулося в різних містах по цілій Європі.

Як не дивно, мерія столиці Швейцарії всіляко підтримує подібні заходи – навіть попри їхню пікантність. А деякі навіть спонсорує, адже схожі заходи – це завжди натовпи туристів, а отже, й поповнення державної казни. Правда, проводити «оголений» фестиваль дозволено було лише в пішохідній зоні торгових центрів, адже якби щось подібне проходило на проїжджих частинах, кількість аварій могла б різко зрости.

Швейцарський художник - не єдиний, хто влаштовує всілякі «оголені» шоу – в останні роки дедалі більше митців за допомогою наготи намагаються привернути увагу шанувальників не лише до власної творчості, але й до нагальних суспільних проблем.

Втім, схожі перформанси можуть бути доволі небезпечними. Недавно одна норвезька художниця три години провисіла на дереві – до цього призвів не зовсім вдалий показ. Увесь цей час вона була роздягненою, й не знати, чим би все скінчилося, якби Хільду Х’юз не відшукала подруга.

А все стало результатом не зовсім вдалої затії – заради відеоінсталяції художниця вирішила залізти на дерево. Вона роздяглася, увімкнула камеру, і спробувала по мотузці забратися на гілку дерева. Однак дівчина заплуталася в петлях, і не змогла самостійно злізти з дерева.

Камера закінчила свою роботу, але дівчина продовжувала кликати на допомогу – мотузка надто сильно врізалася в її тіло. Коли дівчину розшукала подруга та покликала на допомогу людей, художниця зізналася, що, хоч і була рада порятунку, трохи зніяковіла через свою наготу.

Правда, одинадцятихвилинний відеоролик, заради якого художниця три годити провисіла на дереві, виявився вдалим і придатним для перформансу.

Після того, що сталося, дівчина переосмислила свій перформанс, і назвала його «Безсиллям».

Джерело: http://novoston.com/news/v-shveycarii-proydyot-festival-golyh-hudozhnikov-30160

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?