Сліпий індієць навчився робити звукові фотографії Автор: lesya · Опубліковано: 13.08.2015 20:13 · Розділ: Життя

Сліпим людям, щоб хоч трохи наблизити своє життя до повноцінного, доводиться задіювати інші органи чуття. Часто вони замість очей використовують слух, який розкриває непогані можливості орієнтування в просторі. І хоча слух замінити зору не може, все ж завдяки використанню можливостей органів слуху можна домогтися багато чого.

Наприклад, сліпий від народження індієць на ім’я Пранаям Лал (Pranav Lal) за допомогою певної програми навчився робити… звукові знімки.

Ця програма створювалася спеціально для того, щоб полегшити людям, в яких є дефекти зору аж до сліпоти, орієнтуватися в просторі.

Програмне забезпечення називається vOICe. Працює алгоритм наступним чином: кольорове зображення навколишнього середовища конвертується в чорно-біле. Тоді знімки особливим чином скануються – зліва направо.

Ті деталі, які вдається розпізнати, програма інтерпретує в звуки, передаючи висоту об’єктів підвищенням тону, а їх яскравість – посиленням гучності.

Лал каже, що з розпізнаванням складних форм у нього дотепер проблеми. Але в переважній більшості випадків хлопцеві вдається зрозуміти, що саме знаходиться на передньому плані, а що – на задньому. Для цього варто лише послухати певну мелодію, створену алгоритмом.

Хлопець частенько користується програмою vOICe, адже він любить подорожувати, а навколишні пейзажі назавжди залишаються в його пам’яті з кожним наступним звуковим знімком. Хлопець зберігає тільки ті фотографії, які гарно та розбірливо звучать.

Британець Майкл Пру (Michael Proulx). Співробітник Університету Бат, вирішив вивчити можливості програмного забезпечення vOICe. За даними проведених особисто ним досліджень, ті сліпі, які використовували цю програму, розпізнавали об’єкти, в яких розмиті обриси, нітрохи не гірше людей із нормальним зором.

До того ж, програма є надзвичайно легка у використанні. Пру навіть вирішив продемонструвати, як легко освоїти алгоритм, і зробив це в рамках фестивалю Latitude, що відбувся в липні у Британії.

Пру взяв кількох зрячих добровольців, зав’язав їм очі, а тоді продемонстрував, як звучать певні базові лінії та форми. Після цього доброволець досить легко зумів прочитати слово, використовуючи для цього лише його звукову інтерпретацію.

Добровольцю зав'язали очі і показали, як звучать кілька базових ліній і форм. Після цього він зміг прочитати слово, орієнтуючись тільки на його звукову інтерпретацію програмою.

Як уже вище зазначалося, програма vOICe розроблялася для того, щоб допомогти людям з дефектами зору краще орієнтуватися в навколишньому просторі. Ще програмне забезпечення дозволяє сліпим людям добре розпізнавати кольори.

Джерело: http://lenta.ru/news/2015/08/13/blindphoto/

Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.