Посмішка у відповідь може бути поганим знаком Автор: lesya · Опубліковано: 13.08.2015 15:51 · Розділ: Психологія

Результати нового дослідження кажуть, що не варто тішитися, якщо вам посміхаються у відповідь. Виявляється люди здатні кидати посмішку в відповідь лише тим, кого вважають гіршими за себе.

Правда, уточнюють вчені, стосується це лише тих випадків, коли взаємини людей не можна назвати близькими чи дружніми, а радше діловими.

Відповідне дослідження проводилося спеціалістами зі США. Провівши низку спостережень, вони дійшли висновку, що люди в переважній більшості здатні «повертати посмішку» тільки тоді, коли їхній опонент знаходиться на нижчій соціальній сходинці. Якщо брати співвідносини співробітника з начальством, то у відповідь на посмішку боса співробітник, скоріше за все, не посміхнеться. Та якщо першим посміхнеться рядовий працівник, то з майже стовідсотковою гарантією він отримає посмішку в відповідь.

На щастя, результати дослідження не стосуються друзів та близьких, інашке б тоді всі перестали усміхатися (фото з сайту otkroishastie.ru)
На щастя, результати дослідження не стосуються друзів та близьких, інашке б тоді всі перестали усміхатися (фото з сайту otkroishastie.ru)

Результати дослідження американських учених важко назвати повномасштабними, тим не менше, до участі в експерименті було залучено шістдесят добровольців, які належали до різних вікових категорій. Були тут і вісімнадцятирічні учасники, і ті, кому перевалило за п’ятдесят шість.

Постеживши за учасниками, вчені помітили, що люди посміхаються у відповідь лише тоді, коли той, хто посміхнувся першим, знаходиться, на їхню думку, нижче по соціальних сходинках.

Поблажливу усмішку дехто вважає вищою формою зневаги (фото з сайту www.championat.com)
Поблажливу усмішку дехто вважає вищою формою зневаги (фото з сайту www.championat.com)


Такий стан речей психологи пояснюють тим, що люди не повертають посмішку через властивий їм страх. І викликаний він в більшості випадків тим, що посмішку опонент може зрозуміти неправильно. Та якщо людина все-таки хоче посміхнутися співрозмовнику, це може означати, що вона має намір його протегувати. Така собі усмішка поблажливості.

Результати дослідження були опубліковані на сторінках видання Тhe Аnnual Society for Neuroscience conference.

Втім, вчені називають усмішку у відповідь свого роду первісним інстинктом, коли люди надавали допомогу та заступництво слабшим особам.

Що ж стосується начальства, то тут, кажуть фахівці, даються взнаки вже сучасні стереотипи: люди, не бажаючи виявляти зайву догідливість, стримують навіть щирі почуття до керівництва.


Інші новини розділу