Влада Брюсселя зробить "Пісяючому хлопчику" рентген Автор: lesya · Опубліковано: 12.08.2015 22:44 · Розділ: Культура

Вже найближчим часом влада Брюсселя має провести рентген знаменитої пам’ятки – статуї пісяючого хлопчика. Справа в тому, що експерти засумнівалися в автентичності даної скульптури.

Статуя, що стала символом міста, була виготовлена в 1619 році, але у влади міста виникли сумніви з приводу того, що на площі знаходиться оригінал: за кілька століть, поки хлопчик стоїть на постаменті, її могли запросто підмінити, і не один раз. Сучасні технології дозволять перевірити, чи справді «Пісяючий хлопчик» є оригіналом.

Рентгенівський аналіз дозволить перевірити склад матеріалу, з якого виготовлено знамениту статую. Бронза, датована сімнадцятим століттям, якраз коли було створено пам’ятку, не повинна містити домішок нікелю, який при виготовленні бронзи в той період не використовували.

Знаменитий фонтан "Пісяючий хлопчик" розташовується в центрі Брюсселя. Статую встановили у 1619 році замість встановленого в 1388 кам’яного «Малюка Жюльєна». Історія «Хлопчика» налічує чимало моментів, коли її могли замінити – безслідно для інших.

Наприклад, у 1817 році статую викрали, а повернулася вона на своє місце лише через рік.

Після викрадення пам’ятку піддали реставрації, тож цілком можливо, що в той момент комусь заманулося її підмінити. Більше того, є висока вірогідність того, що скульптуру підмінили ще раніше, під час викрадення або до нього.

Протягом наступних півтора століття статую ще кілька разів викрадали. Востаннє такий випадок стався в 1965 році. Її знову-таки знайшли й встановили на своєму місці. Але через рік в одному з каналів було виявлено відрубану голову «Пісяючого хлопчика». Виготовлена вона була також із бронзи. Правда, експерти вирішили, що відрізана голова – це лише частина копії справжньої скульптури, яка й зараз стоїть на центральній площі Брюсселя.

З походженням статуї теж пов’язано багато легенд, і дотепер достеменно невідомо, хто ж створив цю дивну скульптуру.

За однією з легенд, в давнину й справді існував хлопчик, який у такий спосіб загасив пожежу, що могла б знищити все місто. З того часу фонтан зі скульптурою малюка став символом міста, і його часто роблять частиною святкувань. З нагоди різних свят пам’ятку часто переодягають в різні костюми. А ще було вирішено створити йому компанію. Так в минулому столітті в місті з’явився пам’ятник «Пісяюча дівчинка» та «Пісяюча собачка».

Джерело: http://www.vesti.ru/doc.html?id=2650520&cid=2161

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?