Астрономи з'ясували, як поводяться планети перед "смертю" Автор: Вікторія · Опубліковано: 28.08.2009 12:22 · Розділ: Наука

Вченим під керівництвом Коела Хелліера, астронома з Університету Кілі в Британії вдалося виявити нову планету поза Сонячною системою, яка має незвичайні параметри обертання навколо своєї зірки, згідно з якими небесне тіло повинно злитися зі своєю зіркою менш ніж через один мільйон років.

Виявлена планета WASP-18b, відноситься до класу газових гігантів, її маса більш ніж у 10 разів перевищує масу Юпітера, а повний оборот навколо своєї зірки вона здійснює швидше ніж за один земний день на відстані меншій на 5% від радіуса земної орбіти.

За даними астрономів, вік зірки WASP-18, а також планети WASP-18b, яка навколо неї обертається, складає приблизно один мільярд років. Це означає, що астрономам вдалося стати свідками вкрай рідкісного явища, яке до цього часу не спостерігалося: схил "життя" планети, якій залишилося обертатися навколо зірки менше тисячної частки від тривалості всього її життя.

Вчені припускають, що ймовірність виявлення такої планети за допомогою сучасного астрономічного обладнання еквівалентна ймовірності витягування одночасно двох тузів червоної масті з колоди з 52 гральними картами - приблизно 0,1%. Автори статті, що зробили відкриття, працюючи в рамках проекту SuperWasp (Wide Angle Search for Planets, або "пошук планет в широкому секторі"), також вважають, що насправді WASP-18b може прожити ще мільярди років, якщо сприйнятливість її зірки до приливних сил насправді менша, ніж прийнято вважати для такого класу планет.

Так, еволюція орбіти WASP-18b визначається дією приливних сил, які проявляються і на Землі в результаті гравітаційного впливу Місяця, що викликає припливи і відливи. У системі WASP-18 ці сили набагато сильніші, тому вони значною мірою спотворюють орбіту WASP-18b, надаючи їй спіралеподібну форму, поступово притягуючи планету все ближче до зірки.

Сприйнятливість зірки до подібних приливних силу, яка впливає на зміну орбіти планети, визначається її внутрішньою будовою. У тому випадку, якщо вченим з Університету Кілі дійсно вдалося знайти планету такої великої маси, яка не підпорядковується закономірностям, властивим іншим газовим гігантам, то це відкриття може бути більш ніж корисним для спостереження за Землею.

Джерело liveinternet.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.