Вчені з'ясували, коли починається старіння Автор: lesya · Опубліковано: 12.08.2015 20:55 · Розділ: Наука

Вчені продовжують битися над розгадкою таємниці молодості. Недавно вони провели ще одне дослідження, яке дозволяє з’ясувати, коли ж людина починає старіти. Його результати допоможуть нам визначитися з тим, коли ж слід починати інтенсивний догляд за собою.

Колектив фахівців зібрав професорів з різних американських університетів, яких об’єднала єдина мета – з’ясувати, коли ж людський організм стає на шлях старіння. Було з’ясовано, що початок старіння починається в двадцять шість років.

В рамках свого дослідження експерти піддали аналізу дані про здоров’я людей, яким зараз двадцять шість, тридцять два та тридцять вісім років. З’ясувалося, що в представників усіх трьох груп процес старіння розпочався, коли їм було двадцять шість.

І причина тому – зовсім не екологія, і не шкідливі звички, а, як з’ясували вчені, генетика. Під час дослідження вчені до уваги брали такі фактори, як швидкість обмінних процесів, що проходять в організмі, рівень імунітету, стан життєво-важливих внутрішніх органів. На висновки вчених впливали також результати фізіологічних тестів – це частота дихання, показник ритму та частоти серцевих скорочень, максимально можливий рівень навантаження тощо.

Крім визначення початку старіння, вчені провели паралель між біологічним віком людини та її реальним віком. І виявилося, що у тих учасників експерименту, які вели здоровий спосіб життя та не страждали ні від яких захворювань, у тридцять вісім років біологічний вік ледве дотягував до тридцяти.

Правджа, в багатьох учасників експерименту показники були гірші, й іноді доходили до катастрофічних. Так, дехто в тридцять п’ять мав біологічний вік шістдесятирічної людини. Перші ознаки старіння у цих людей почалися вже в двадцять шість років.

Вчені навіть висловили думку, що ця група людей може старіти одразу на три біологічних роки за один реальний. Всі ці учасники погано пройшли тест на координацію рухів, який був головним критерієм у цьому експерименті.

Дослідники вважають, що варто продовжувати стеження в даному напрямку, адже такого роду дослідження допоможуть детальніше визначити всі механізми старіння, що працюють в організмі людини. Вчені сподіваються, що дослідження в даному напрямку продовжать і наступні покоління.

Правда, попередні дослідження показували протилежні результати – старіння викликалося генетичними факторами лише у двадцяти відсотків учасників експерименту, тоді як у решти процеси старіння починалися через неправильне харчування та забруднене навколишнє середовище.


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.