Виборці голосують за політиків з низьким голосом Автор: lesya · Опубліковано: 12.08.2015 17:40 · Розділ: Події у світі

Цікавий факт недавно з’ясували вчені: виявляється, для того, щоб стати успішним політиком, не потрібно обирати якусь привабливу для народу політичну стратегію, ставати на шлях реформ чи покращення національного добробуту. Щоб завоювати любов виборців, достатньо мати просто низький голос. Спеціалісти з університету Дюка, що знаходиться в Майямі, вважають, що голос політика може стати дуже важливим фактором у його передвиборній програмі.

Як показують дані останніх досліджень, виборці з більшою готовністю віддають голоси за кандидатів з низьким тембром голосу, ніж за їх супротивників, у яких голос високий.

Спеціалісти кажуть, що низький голос у психіці виборців асоціюється з компетентністю кандидата. Такі асоціації викликані нашими первісними інстинктами, які примушують людей пов’язувати якості лідера з фізичною силою.

Сьогодні політики використовують ідеологічну, а не фізичну силу. Але раніше все було по-іншому, і лідером ставав той, хто був фізично сильнішим, пояснює керівник дослідження, професор політики Кейсі Клофстад (Casey Klofstad).

В рамках дослідження вчені провели стеження за восьмистами кандидатів, яких попрохали заповнити анкети умовних кандидатів. Далі «виборцям» давали слухати промови «політиків». За допомогою комп’ютерної програми голоси занижували і завищували, тому піддослідні часто чули високі та низькі варіанти одного й того ж голосу. Низький голос привернув увагу сімдесяти шести відсотків виборців.

Ми схильні вважати себе раціональними істотами, коментують дослідження учені. Але в багатьох випадках і в багатьох сферах нашого життя над нашим розумом верх бере підсвідомість. І часто виходить так, що ми робимо висновки на підставі вражень і сигналів, про які нам навіть невідомо, думаючи, що робимо свідомий вибір.

Якщо ж вам не пощастило народитися з низьким голосом, а ви все одно мрієте потрапити у політику, не біда: є ціла купа вправ, які допоможуть «понизити» голос.

Наприклад, можна навчитися керувати гортанню. Для цього слід накачати відповідні шийні м’язи. Намацати їх легко – потрібно позіхнути і прислухатися – так ви відчуєте, як опускається гортань. Чим вона нижче, тим нижчим виходить і голос.

А ще можна потриматися зі звуком «р» - почніть говорити його з найнижчої ноти, тоді перейдіть до найвищої, тоді знову опустіть голос – така вправа допомагає розслабити гортань, вона опускається, і голос стає нижчим.

Джерело: http://www.health-ua.org/news/20322.html

Інші новини розділу