В Іспанії відкрили туристичний маршрут місцями життя і творчості Хемінгуея Автор: lesya · Опубліковано: 11.08.2015 19:06 · Розділ: Культура

Шанувальникам творчості Ернеста Хемінгуея варто відвідати Каталонію – тут, в містечку Таррагона, в одному з наймальовничіших куточків Іспанії, проводитимуть цікаві екскурсії, на яких мандрівники зможуть побувати в тих місцях, де жив і творив знаменитий американський письменник Ернест Хемінгуей.

Під час бомбардувань Каталонії, в роки громадянської війни, що відбувалася в 1938 році, Хемінгуей працював воєнним журналістом, і саме він висвітлював ці події.

Ті, хто запишеться на нову екскурсію, зможуть відвідати місця роботи знаменитого літератора. Це четверте бомбосховище, що знаходиться в Тортосі, залізничний міст через Ебро, а також кілька інших важливих в історичному сенсі міст, що знаходяться в центрі міста та в районі Ешампле.

Перша така екскурсія відбулася двадцять четвертого липня цього року. Дату було приурочено до щорічного фестивалю ренесансу, що проходить в місті наприкінці липня.

Втім, екскурсія, пропонована іспанцями, не єдина у своєму роді. Любителям гастрономічного туризму варто зазирнути в список наведених нижче розважальних закладів – це найстаріші ресторани світу, в яких обідали Хемінгуей, Вольтер чи, приміром, Зигмунд Фрейд.

Одним із найстаріших закладів Європи, що функціонують до наших днів, є ресторан Le Procope, що знаходиться в Парижі. Його було відкрито з 1686 року. Сюди протягом цілого століття не впускали жінок, і тут збиралися французькі бунтарі та мислителі різних часів. Тут свого часу Вольтер попивав каву за одним із столиків (замовити який, до речі, можна й зараз), а Бонапарт навіть залишив в якості застави свого капелюха.

Не менш знаменитою є і таверна Sobrino de Botin, що знаходиться в Мадриді. Відкрита в 1725 році, вона стала притулком для багатьох митців. Свого часу тут офіціантом працював знаменитий художник Франсіско Гойя – поки чекав на місце в Королівській академії красних мистецтв. Цю місцинку всередині минулого століття облюбував згаданий вже вище Хемінгуей. Він навіть згадав про цей заклад в одному зі своїх творів.

Любителям психоаналізу обов’язково слід завітати у віденський Restaurant Café Landtmann. Атмосфера цього відкритого у 1873 році кафе наскрізь просякнута психоаналізом – тут полюбляв відпочивати сам Зигмунд Фрейд.

Приваблює воістину королівська атмосфера? Завітайте в Rules, що знаходиться в Лондоні. Заклад працює з 1798 року, і саме тут віддавався пікантним утіхам велелюбний король Едуард VII. В його інтимному кабінеті можна побувати ще й зараз.


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?