Американцю повернули гаманець, який він втратив 70 років тому під час Другої світової Автор: lesya · Опубліковано: 11.08.2015 16:22 · Розділ: Події у світі

Зворушлива історія відбулася недавно у США – ветеран Другої світової війни отримав назад гаманець, втрачений більше сімдесяти років тому в Австрії.

Цей гаманець було виявлено мешканцем австрійського Зальцбурга, коли він затіяв ремонт у своєму будинку. Під підлогою господар дому виявив кілька фотографій, а також документи, що дозволяли встановити особу військового. Подавши низку запитів, австрієць розшукав власника документів – ним виявився один американський солдат, який, до речі, єдиний, хто залишився в живих зі свого батальйону.

Австрієць Йозеф Рукхофер – а він працює лікарем - розповів, що недавно вирішив зробити ремонт у своєму домі. Стару підлогу довелося зривати, але мешканець Зальцбурга навіть не очікував, що його чекає така цікава й унікальна знахідка. Під дерев’яною підлогою було знайдено шкіряний гаманець, який пролежав тут біля шести десятиліть.

В гаманці були фото та військові документи, що належали Еліджо Рамосу, американському солдату з Техасу, чий батальйон розквартирувався в Австрії в 1945 році.

На фотографіях, виявлених в гаманці, були зображені якась жінка та дитина, а поряд лежали старі поштові марки. За словами австрійця, грошей в гаманці не було.

Рукхофер вирішив розшукати власника гаманця та повернути йому втрату, якщо той, звісно, ще живий. Тим більше, що зараз наближається сімдесята річниця закінчення Другої світової. Австрієць почав свої пошуки. Він переглядав адресні книги, вивчав телефонні довідники, перечитував інформацію на різних сайтах про всіх Рамосів з Техасу. Врешті-решт він виявив схожого чоловіка у Каліфорнії.

Розшукавши ймовірного власника знахідки, господар будинку в Зальцбурзі відправив за виявленою адресою листа, до якого додав копію документів та фотографій, знайдених у гаманці. В листі лікар попрохав адресата відізватися, якщо він і є тим солдатом. Через тиждень йому прийшла відповідь від сина американця – той підтвердив, що Рукхофер звернувся за адресом. У листі син Рамоса зізнався, що був би дуже радий, якби йому відправили гаманець.

Під підлогою будинку було виявлено документи, що належали американцю
Під підлогою будинку було виявлено документи, що належали американцю

Австрієць розповів, що поки що не розмовляв із самим Рамосом – той зараз перебуває в лікарні.
Але син чоловіка повідомив, що його батько - єдиний, хто залишився в живих зі свого батальйону. Рукхофер сподівається, що їм таки вдасться поговорити.


Інші новини розділу