Вчені з'ясували, чому бідні не можуть розбагатіти Автор: lesya · Опубліковано: 10.08.2015 17:33 · Розділ: Суспільство

Вчені провели чергове дослідження, в рамках якого намагалися з’ясувати, чому бідним людям так важко розбагатіти. Декілька цікавих нюансів їм таки вдалося витягти на поверхню.

Головна перешкода, яка стоїть на заваді покращення свого фінансового становища, це зосередження на вузькому колі проблем, вважають дослідники. Нестача грошей та дефіцит часу, обмеження в їжі та інших засобах, - все це змушує розум бідних людей брати до уваги вузьке коло проблем, не зосереджуючись на ширшому сприйнятті життєвих перспектив.

Вчені пояснили, чому бідним так важко подолати... бідність (фото з сайту http://svodka.net:82/sobitiya/obschestvo-i-kultura/73706)
Вчені пояснили, чому бідним так важко подолати... бідність (фото з сайту http://svodka.net:82/sobitiya/obschestvo-i-kultura/73706)

Це призводить до того, що бідні люди думають тільки про насущні проблеми, живуть сьогоднішнім днем і не вибудовують якусь життєву стратегію. Вони не планують витрат, і саме це, вважають американські психологи, не дозволяє їм вибратися зі стану постійної нестачі коштів.

Відповідне дослідження проводилося під керівництвом Ануджі Шах, психолога з Чиказького університету. Його учасниками стали студенти університету. Середній вік піддослідних становив двадцять п’ять років, і їх поділили на дві групи – багатих та бідних

Далі дослідники запропонували піддослідним зіграти в гру, де потрібно було давати відповіді на запитання. Щоб правильно вгадати відповідь, у піддослідних було кілька спроб, а ще вони могли скористатися додатковою спробою, якщо відведених правилами гри не вистачало.

Далі вчені почали спостерігати за поведінкою «багатих» та «бідних». «Бідні» студенти
дуже багато часу витрачали на прийняття рішення та вибір того чи іншого варіанту. А ще вони часто брали кредитну спробу для розв’язання завдання. "Багаті" ж кредитом практично не користувалися, і без підказок давали правильні відповіді. В той час «бідні», беручи все більше спроб для рішення завдання, все більше заганяли себе в положення переможених.

Проведений дослідниками тест доводить, що постійна нестача коштів спонукає людей до «запозичення» ресурсу, а це, у свою чергу, не дає продумувати витрати та формувати вигідну життєву стратегію. З цієї причини, кажуть дослідники, серед бідного населення високий відсоток короткочасних кредитів.

Щодо вибору життєвої стратегії вчені твердять, що вона також неправильна у бідних. Вони, для прикладу, часто заощаджують на лікуванні своїх недуг, тоді як саме здоров’я мало б бути пріоритетним у житті.

Джерело: http://svodka.net:82/sobitiya/obschestvo-i-kultura/73706

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.