Шекспір любив марихуану Автор: lesya · Опубліковано: 10.08.2015 14:52 · Розділ: Культура

У кожного є свої таємниці. Були вони і у знаменитих класиків. Більше того, якраз у них цих таємниць було дуже багато.

Недавно дослідники заявили, що знаменитий британський письменник і драматург Вільям Шекспір курив марихуану.

Зі схожими заявами вчені виступали й раніше, а дехто навіть твердив, що Шекспір був кокаїнозалежним, але недавні знахідки поки що підтверджують перше припущення: знаменитий британець захоплювався марихуаною.

Кілька років тому група вчених з Південно-Африканської Республіки взялася за дослідження курильних трубок, виявлених раніше в районі Стратфорда-на-Ейвоні курильні. Дослідження проводилося з використанням нової технології газового аналізу.

Після проведення низки досліджень вчені виявили в трубках залишки марихуани, нікотину та навіть перуанського кокаїну. Але при ретельніших дослідженнях було виявлено, що курильні прибори, знайдені в саду Шекспіра, мають лише сліди марихуани.

Про це південноафриканські дослідники заявили ще три роки тому. Але зараз, коли наближається чотирьохсота річниця з дня смерті драматурга, вони активізували свої дослідження.

Отримавши результати експертизи, південноафриканські дослідники почали вимагати провести ексгумацію тіла класика, чим викликали обурення його шанувальників. Та вчені наполягають на своєму: ексгумація не лише допоможе зрозуміти, який спосіб життя провадив письменник, але й дозволить дізнатися, чи справді кокаїн потрапив до Англії в дев’ятнадцятому столітті, як прийнято вважати, чи його вживали тут ще в часи Шекспіра.

Проте англіканська церква, куди відправлявся запит, відмовилася давати дозвіл на ексгумацію - мовляв, Шекспіру не сподобалося б, якби його тіло ексгумували. Проте вчені кажуть, що сучасні технології дозволять їм ретельно дослідити скелет поета, не зсунувши його ані на сантиметр.

Окрім залишків конопель на курильних трубках, дослідники творчості драматурга знайшли відсилання до забороненого зілля і в одному з його творів. Проте в якому саме творі літературознавці відшукали алюзію на марихуану, не уточнюється.

До речі, серед знаменитих і великих письменників та вчених було чимало тих, хто захоплювався наркотиками. Свого часу на кокаїн, для прикладу, присів Зигмунд Фрейд, а Бальзак був кофеїнозалежним. Морфій регулярно вживав Булгаков, а Гі де Мопассан був опіумним наркоманом.

Джерело: http://culture.lb.ua/news/2011/06/30/103636_uilyam_shekspir_bil_narkomanom_.html

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?