В Чилі створили велосипед, який неможливо вкрасти Автор: lesya · Опубліковано: 10.08.2015 11:16 · Розділ: Нові технології

Винахідники створюють чимало систем, спрямованих на захист наших засобів пересування від зловмисників. Правда, здебільшого вони орієнтовані на автомобілі: потужні сигналізації, відеореєстратори, «розумні» ключі та системи блокування автомобільних замків, - все це орієнтовано в більшості на власників автомобілів. А як же бути тим, хто в якості повсякденного транспорту обрав велосипед?

Винахідники з Чилі вирішили подбати і про велосипедистів. Вони створили велосипед, який ламається при спробі його викрасти. І сам не гам, і другому не дам, як-то кажуть в народі…

Конструкція велосипеду при спробі злодія викрасти транспортний засіб одразу вийде з ладу, а це, очікують винахідники, знизить кількість крадіжок, усунувши сам мотив злочину: навіщо ж ризикувати власною волею заради непотрібної нікому купи брухту?..

Система працює наступним чином: нижня труба рами, виготовлена за алюмінію, розкладається на дві частини, а свого роду замком для неї служить сидіння. Якщо ж спробувати відімкнути замок, рама розкладеться на дві частини, і на такому велосипеді вже нікуди не поїдеш.

Велосипед отримав назву Yerka. А його винахідники – дотації від держави в розмірі ста тисяч доларів. Придбати такий транспортний засіб можна вже сьогодні – через Інтернет.

Такий велосипед не вкрадеш - він зламається (фото з сайту www.computerra.ru)
Такий велосипед не вкрадеш - він зламається (фото з сайту www.computerra.ru)

Щоб замкнути замок велосипеда, хазяїнові знадобиться не більше десяти секунд, що теж дуже зручно і неабияк заощаджує час. «Роздвоєна» рама фактично дозволяє обернути велосипед навколо будь-якого дерева чи стовпа.

Заради свого винаходу троє молодих чилійців - Крістобаль Кабелло, Андрес Рой Еггерс і Хуан Хосе Монсалве – навіть кинули навчання в коледжі. Та, скоріше за все, пошкодувати про це їм не доведеться: крім державного фінансування проекту, хлопці отримали ще немало замовлень від місцевих бізнесменів.

На даний час колишні студенти отримали замовлення на виготовлення трьох сотень таких велосипедів. А проданих екземплярів на сьогоднішній день налічується сто дев’яносто сім. Половину велосипедів закупили американці. Третину вибрали мешканці країн Європи. Решта захищених велосипедів поїхало до Австралії, Гонконгу та Нової Зеландії, тоді як в Чилі було продано всього п’ятнадцять відсотків велосипедів з новою системою.

Винахідники кажуть, що європейці готові віддавати більші суми на велосипеди, ніж місцеві мешканці, оскільки там «вища культура їзди». За один такий велосипед доведеться заплатити суму в чотириста-п’ятсот доларів.

Джерело: http://ru.tsn.ua/nauka_it/v-chili-sozdali-pervyy-velosiped-kotoryy-nevozmozhno-ukrast-464277.html

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.