Фото з соціальних мереж допомогло піймати невловиму банду грабіжників Автор: lesya · Опубліковано: 05.08.2015 19:14 · Розділ: Кримінал

Соціальні мережі вже не один раз ставали в пригоді поліції: грабіжники та злочинці настільки втратили пильність, що самі себе здають, заходячи на власні сторінки в соціальних мережах прямо на місці злочину! Колись ми вже писали про один випадок, коли у США грабіжник увірвався в квартиру, пограбував її, а потім, побачивши, що у нього ще є час, вирішив перевірити свої оновлення у соціальній мережі. Правда, перед тим, як покинути місце злочину, грабіжник так і не вийшов зі свого акаунту, що допомогло поліції швидко розкрити злочин і спіймати зловмисника.

Щось схоже сталося кількома днями раніше, і знову-таки у США. Правда, цього разу поліції вдалося спіймати банду досить досвідчених і вправних грабіжників, а допомогли їм у цьому фотографії, опубліковані в соціальних мережах.

Банда грабіжників, що займалася злочинним промислом в 2009-2011 роках, діяла в кращих традиціях голлівудських блокбастерів. До складу злочинного угруповання входило п’ять осіб, вони вправно і вміло обкрадали ювелірні магазини, награбувавши за роки своєї діяльності мільйони доларів. А попилися злочинці через свої фото, опубліковані в соціальних мережах.

Кадр з фільму Скажені пси (фото з сайту www.kinocafe.ru)
Кадр з фільму Скажені пси (фото з сайту www.kinocafe.ru)

Члени банди навіть не знали одне одного. Як і в «Скажених псах» Квентіна Тарантіно, злочинці знали одне одного тільки на прізвиська. Ні імен, ні прізвищ, ні тим більше, адрес… Нічого, що могло б стати відомим поліції у випадку, якщо б хтось потрапив до рук закону.

Під час пограбувань зловмисники для злому систем захисту використовували найсучасніше обладнання, від погоні втікали на гідроциклах, а до одного з пограбувань навіть долучили собаку породи чихуахуа.

Жертвами грабіжників стало чимало ювелірних магазинів по всій території Сполучених Штатів – від Західного узбережжя до Східного. Кожну свою справу вони продумували до найменших дрібниць, тож поліції довший час не вдавалося вийти на їхній слід.

У 2010 році правоохоронцям вдалося затримати одного з членів банди. Він погодився працювати зі слідством, але це практично не просунуло справу. Віктор Лупіс практично нічим не міг допомогти поліції.

І навіть досконале вивчення методів злочинців не допомогло – грабежі раптово припинилися.

Згубною для грабіжників стала надмірна хвалькуватість: замість того, щоб залягти на дно, вони почали публікувати в соціальних мережах фотографії, що демонстрували їхнє розкішне життя. Дехто дійшов навіть до того, що фотографувався в крадених коштовностях.

Поліція новоспеченими багатіями зацікавилася, і вирішила їх перевірити. Вони відстежили пересування злочинців, і зловили членів угруповання в Портленді.


Інші новини розділу