В Іспанії продається 1500 покинутих сіл - більшість за ціною квартир Автор: lesya · Опубліковано: 05.08.2015 14:14 · Розділ: Життя

Любите Іспанію і мрієте про власний будиночок у цій спекотній і сонячній країні? Не проблема: тут ви навіть можете придбати ціле село! І за нього доведеться досить скромну суму – стільки, скільки й за звичайну квартиру.

Як відомо, в Іспанії нерухомість часто продається не квартирами та приватними будинками, а цілими селами. І список сіл, виставлених на продаж, постійно поповнюється.

Зростає не лише кількість сіл, виставлених на продаж, але й паралельно знижується вартість цих покинутих та забутих Богом, але не владою, поселень.

Так, на сьогоднішній день, за даними Національного інституту статистики (INE), по всій території Іспанії продається близько півтори тисячі сіл. Правда, необхідною для продажу документацією володіє лише близько сотні поселень. Насправді ж таких селищ ще більше. За деякими даними, в Іспанії є близько трьох з половиною тисяч сіл, покинутих жителями.

Найбільше їх знаходиться у Галісії – в цьому порівняно невеликому регіоні є аж тридцять п’ять поселень, що ось уже кілька років поспіль стоять пусткою.

Ці поселення бувають різних розмірів – в середньому від п’яти до двадцяти хат. Коштують вони стільки ж, скільки середня за ціною квартира, розташована десь у провінційному центрі. Приміром, вартість одного села, розташованого неподалік міста Луго, в якому (в селі) є всього шість будиночків, складає шістдесят дві тисячі євро. А навколишні території коштують ще дешевше – земля тут продається від одного до п’яти євро за квадратний метр. Місцева влада йде назустріч покупцям, модифікуючи та змінюючи будівельні норми так, щоб вони були вигідні для інвесторів. На місці старих хатин дозволяють зводити більші і габаритніші будівлі. Правда, пільг з боку влади на відкриття бізнесу очікувати не варто.

Не всі села в Іспанії коштують так дешево. Якщо якесь село має будівлі з тисячолітньою архітектурою, то й ціна його перевалює за позначку в мільйон євро. Більше того, той хто схоче купити цінне з точки зору архітектури село, зобов’яжеться ще й провести його реконструкцію.

Ось в такому селі можна оселитися за мізерну суму (фото з сайту www.russianspain.com)
Ось в такому селі можна оселитися за мізерну суму (фото з сайту www.russianspain.com)


Цілі села користуються попитом не лише серед іспанців. Цікавляться ними й американці, німці та французи. Деякі інвестори купують цілі села для сімейного відпочинку, інші ж наміряються організувати тут сільський туризм з невеликими готелями-хатинами. Цікавлять ці села і фермерів.

Однак підприємці кажуть, що від влади субсидій ти ніяких не отримаєш, навіть якщо візьмеш на себе справу розвитку іспанського села.


Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.