Український винахідник створив дешеву сонячну електростанцію Автор: lesya · Опубліковано: 05.08.2015 11:46 · Розділ: Події у світі

Джерела альтернативної енергії останнім часом стають все популярнішими. В умовах, коли природні запаси і ресурси Землі вичерпуються, було б безглуздо не використовувати поновлювані джерела енергії, такі як вітер та сонце. Саме тому в екологічних проектах будівель все частіше використовуються сонячні та вітрові електростанції.

Однак проблема в тому, що на даний час сама сонячна електростанція коштує досить дорого, і потрібно чимало часу, щоб вона окупилася.

Проте скоро ситуація може змінитися, адже недавно український винахідник збудував дешеву сонячну електростанцію. Основна особливість його винаходу – в низькій собівартості станції.

Автором винаходу є підприємець Сергій Юрко, мешканця міста Миргород, що в Полтавській області. Йому вдалося створити електростанцію, яка для виробництва тепла використовує енергію сонця, із застосуванням найдешевших матеріалів.

При чому, за твердженням Сергія, така електростанція прослужить щонайменше двадцять років. Складається вона з дванадцяти деталей, виготовлених з дерева, пінополістиролу і лавсанової плівки на дзеркалах. В якості цієї плівки можуть служити звичайнісінькі обгортки від морозива.

Підприємець каже, що пінополістирол коштує в п’ять разів дешевше, ніж сталевий лист, а зарекомендував він себе нітрохи не гірше. Перед тим, як представити свій винахід, українець цілих чотири роки випробовував, яким є цей матеріал в експлуатації.

Якщо ж підрахувати вартість тепла, яку продукує електростанція, то вона становить два євроценти за кіловат годину, тоді як витрати плоских колекторів вдесятеро вищі – до двадцяти євроцентів. Знову таки, якщо сталеву трубу цієї електростанції замінити на мідну, пояснює Юрко, пристрій стане нерентабельним. Його доцільно використовувати до тих пір, поки він дешевший, ніж газ.

Сонячна електростанція українського підприємця (фото з сайту http://korrespondent.net/ukraine/3547313-ukraynskyi-yzobretatel-sozdal-deshevuui-solnechnuui-stantsyui)
Сонячна електростанція українського підприємця (фото з сайту http://korrespondent.net/ukraine/3547313-ukraynskyi-yzobretatel-sozdal-deshevuui-solnechnuui-stantsyui)


Принцип роботи пристрою надзвичайно простий. Сонячне світло відбивається від дзеркал, фокусується в певному місці і таким чином нагріває воду. Ця вода рухається по трубах. Насос вмикається автоматично, одразу із сходом сонця. Година роботи – і така станція нагріє сто двадцять літрів води до температури кипіння – сто градусів за Цельсієм.

Вперше сонячну електростанцію було випробувано в січні цього року. Температура повітря вночі доходила до мінус двадцяти п’яти градусів, але це не завадило установці нагріти зазначені сто двадцять літрів води до температури кипіння. У червні станцію випробували ще раз. За день вона змогла нагріти на шістнадцять градусів три тонни води – на це пішло б вісім кубометрів газу.

Тепер винахідник має намір випробувати свій винахід на більшій площі – до десяти гектарів. Така потужна електростанція дозволила б заощаджувати в рік вісімсот тридцять кубів газу, а це десь триста тисяч євро. А ще вона забезпечила б гарячою водою до десяти тисяч осіб.


Інші новини розділу