Косовиця позбавляє від стресів Автор: Вікторія · Опубліковано: 28.08.2009 11:04 · Розділ: Краса і здоров'я

Вчені з Університету Квінсленда (Австралія) стверджують, що запах свіжоскошеної трави позбавляє людину від стресу. За їхніми словами, хімічна речовина, що виділяється зі скошеної трави, робить людину щасливою, допомагає розслабитися і, більш того, попереджає розвиток розумових розладів у літніх людей.

Речовина, яку вдихають косарі, впливає безпосередньо на мозок, особливо на мигдалеподібне тіло і гіпокамп. Ці області відповідальні за емоції і пам'ять та регулюють діяльність ендокринної системи, яка, в свою чергу, контролює вироблення гормонів стресу, таких як кортикостероїди.

Дослідження, в ході яких було зроблено це відкриття, велися протягом 7 років. Тепер вчені працюють над створенням туалетної води, аромат якої нагадує запах свіжоскошеного газону. Ідея налагодити випуск таких парфумів зародилася ще 20 років тому та належить нейробіологу Ніку Лавідісу. В результаті тривалих пошуків та експериментів було виготовлено спрей під назвою Serenascent, який вже у вересні надійде в продаж. Один флакон чудодійного аромату коштуватиме близько 4 фунтів стерлінгів.

Стреси, яким піддається людина, бувають двох видів: «хороші» і «погані». Перший тип стресового стану виникає у людини, коли вона збирається зробити будь-яку дію або усвідомлює, що повинна зробити що-небудь якісно. Це гострий стрес, він вважається «добрим». «Поганий» стрес - це хронічний стан, який викликає підвищення кров'яного тиску, неуважність і ослаблення імунної системи. Хронічний стрес шкодить гіпокампу, скорочуючи кількість зв'язків між нейронами, що призводить до втрати пам'яті.

Експерименти на тваринах, яким давали нюхати Serenascent, показали, що спрей захищає гіпокамп від пошкоджень при стресі. Так само він діє і на людей.

Джерело compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.