Анонімний браузер Tor виявився не таким вже й анонімним Автор: lesya · Опубліковано: 04.08.2015 18:37 · Розділ: Нові технології

Чимало користувачів, щоб приховати свою ІР-адресу, використовують різноманітні сервіси та програми. Одним із найпопулярніших ресурсів, що дозволяє приховати свої дані, донедавна був Tor-браузер.

Але недавно співробітники Массачусетського технологічного інституту (MIT) у співпраці з колегами з Катарського обчислювального дослідного інституту (QCRI) з'ясували, що програма, відома користувачам під назвою The Onion Router, не така й вже й анонімна. Програмне забезпечення має уразливість, яка стосується анонімності мережі Tor. Коротше кажучи, системна діра дозволяє стороннім ідентифікувати приховані сервери з високою точністю, яка іноді доходить до вісімдесяти восьми відсотків.

Що ж собою являє The Onion Router (Tor)? Це досить складна програма, створена спеціально для збереження анонімності користувачів Інтернету. Програма працює таким чином, що пропускає трафік через мережу серверів, встановлених в цілому світі. Роль проміжних вузлів Tor виконують комп'ютери добровольців. Пакети даних, що "мандрують" між двома вузлами, несуть в собі тільки інформацію про вузли, тож джерело, звідки йде пакет даних, та пункт його кінцевого призначення отримують захист від перехоплення.

Використання системи Tor дозволяє користувачам заходити на сайти, які ви не знайдете за допомогою звичних засобів пошуку. Крім того, на потрібний ресурс можна зайти, ввівши пряму адресу сайту. Ці приховані сайти, недоступні в «Гуглі» та інших пошуковиках, належать до мережі сайтів, яку охрестили "темною павутиною" (Dark Web) – ці ресурси часто використовуються для здійснення незаконної діяльності. Практика приховування сайтів відбувається для незаконного контенту. Якщо ж ви працюєте легально, то вас сайт навпаки потребує розкрутки та оптимізації, яку можна замовити на сайті www.seo-akademiya.com/.

Сьогодні в світі налічується більше п’яти тисяч добровольців, які погодилися стати «проміжними вузлами» для Tor. Це і рядові користувачі, яких турбує конфіденційність в мережі, і журналісти, і адвокати, і правозахисники, і навіть комп’ютерні хакери.

Фото з сайту www.youtube.com
Фото з сайту www.youtube.com


Браузер Tor в роботі використовує принцип цибулевої маршрутизації. Пакети даних, що передаються цим каналом, після багаторазової шифровки відправляються до кінцевого пункту призначення через кілька мережевих вузлів. Кожен комп'ютер здатен розшифровувати «верхній» шар шифру – так, як це відбувається, коли чистиш цибулину. У такий спосіб він визначає шлях, куди повинен слідувати пакет далі. Всі інші комп’ютери працюють за аналогічною схемою, тому проміжним комп’ютерам невідомо, куди та звідки слідує пакет даних і яким є його вміст.

Однак дослідникам вдалося створити комп'ютерну програму, яка дозволяє майже зі стовідсотковою точністю визначити тип трафіку. Навіть без злому системи, яку використовує для шифрування Tor, фахівці могли дізнатися, що за дані йдуть серверами: чи це веб-запит, чи точка входу, що являє собою доступ до прихованого сайту, чи точка зустрічі або як її ще називають, одночасне підключення до прихованого сайту декількох користувачів.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.