Нашій планеті загрожує другий потоп Автор: Вікторія · Опубліковано: 27.08.2009 16:21 · Розділ: Екологія

Як наслідок глобального потепління, може зміститися вісь нахилу Землі. Вчені побоюються, що планету фактично «зірве із завіс». На думку дослідників, зростання середньодобових температур на Землі викликає потепління вод світового океану, а тепла вода, у свою чергу, збільшує нахил осі обертання планети. В даний час цей зсув становить близько 1,5 см на рік і зараз ніхто не може спрогнозувати, як ситуація зміниться в майбутньому. За даними кліматологів, найбільше глобальне потепління позначилося на Альпах: з 1850-х років площа альпійських льодовиків скоротилася в два рази, а 90% з них мають площу менше 1 кв. км.

Про те, що на Землі стало менше льоду, розповідають і космонавти. Так, за словами канадця Боба Тірска (Bob Thirsk), з вікна Міжнародної космічної станції видно, як помітно зменшилася кількість льоду на планеті з тих пір, як він був у космосі 12 років тому.

Нещодавно журнал «Навколо Світу» писав про те, що в недалекому майбутньому Земля може перетворитися на водний світ. Зараз рівень світового океану постійно зростає, і вода може затопити всю сушу набагато раніше, ніж вважалося. Навіть якщо припустити, що завтра припиниться викид парникових газів, рівень моря продовжить рости через потепління клімату, танення льодовиків і сповзання в океани льодових щитів.

Раніше вчені прогнозували, що до 2100 року рівень моря підвищиться на 20-60 см. Однак тепер кліматологи роблять більш песимістичні прогнози: існує велика ймовірність, що вода підніметься на метр, а то й два. Навіть якщо підйом буде мінімальним, повністю затоплені виявляться Нідерланди, штат Флорида (США) і Бангладеш. Під воду також опустяться багато районів Лондона (Великобританія), Нью-Йорк, Сідней (Австралія) та Токіо (Японія).

А група вчених з Гляціологічного центру при Брістольському університеті (University of Bristol's Glaciology Centre), підрахувала, що танення льодовиків Антарктиди підвищить рівень океанів на 3,3 м замість прогнозованих 6 м. Нескладно здогадатися, що і цей, більш оптимістичний, прогноз залишає мало шансів на виживання в низинних країнах.

Джерело vokrugsveta.ru


Інші новини розділу