Бельгійський принц позбувся права на престол, одружившись без дозволу короля Автор: lesya · Опубліковано: 03.08.2015 14:37 · Розділ: Події у світі

Членам королівської родини споконвіку доводилося нелегко, особливо в сердечних справах. Це прості смертні могли кохатися з будь-ким, а от персони королівського роду – ні. Яка різниця, від кого ти там сходиш з розуму, якщо для тебе підготована інша, вигідніша в політичному сенсі партія. І байка, що ти за все життя міг так і не бачити своєї дружини, чи те, що тобі, чотирнадцятирічній принцесі, доводиться виходити заміж за підстаркуватого монарха, - такі дрібниці в давнину не враховувалися.

З того часу пройшло чимало віків, та все одно королівські закони залишаються королівськими. І тут без відома монарха одружуватися не можна. Інакше втратиш право на успадкування престолу, що й сталося недавно з бельгійським принцом Амадео.

Ще в минулому році принц одружився, але – о лихо! – перед укладенням шлюбу забув попросити дозволу на одруження у короля! Філіп, дядечко Амадео та король Бельгії, такого пропустити не зміг, і одразу ж позбавив принца права на успадкування престолу.

Принц Амедео є племінником Філіпа, старшим сином сестри нинішнього короля принцеси Астрід. Він порушив бельгійський закон, згідно з яким будь-який член королівської сім'ї, який претендує на престол, повинен отримати дозвіл короля, щоб одружитися або вийти заміж.

У черзі на престол принц Амедео був шостим. Він міг би очолити королівський рід Бельгії лише у випадку, коли б на престол з якихось причин не зійшли ні його мати, ні четверо дітей Філіпа. Однак Амадео життя королівської особи не надто подобалося, і він вирішив відмовитися від усіх цих почестей та обов’язків на користь родинного спокою та сімейної тиші.

Зі своєю обраницею італійкою Елізабеттою Марією Росбох фон Волькенштайн бельгійський принц одружився в Римі. Його тепер уже дружина отримала титул ерцгерцогині Австрії і принцеси Угорської, однак стати бельгійською принцесою їй, як виявилося, не судилося.

Молодята одружилися в Римі. І принцу Амадео, і Лілі (так себе просить називати принцеса і ерцгерцогиня) виповнилося по двадцять дев’ять, тож рішення відійти від престолу та справ королівських було прийняте молодятами цілком свідомо.

До речі, весілля відбулося рік тому. Третього липня 2014 року молодята побралися, і на церемонії був присутній сам король Філіп. До одруження вони зустрічалися сім років. Сам принц Амадео заявив, що не хоче пов'язувати своє життя з публічними заходами і королівськими обов'язками, бажаючи уникнути зайвої уваги громадськості до своєї сім'ї.

Джерело: http://www.vesti.ru/doc.html?id=2647662&cid=520

Інші новини розділу