Нідерландський банк впізнаватиме клієнтів по голосу Автор: lesya · Опубліковано: 31.07.2015 15:54 · Розділ: Нові технології

Унікальну можливість отримали недавно клієнти одного банку в Нідерландах: тепер вони зможуть проходити ідентифікацію без введення паролів та пін-кодів. Натомість для авторизації в одному онлайн-додатку вони використовуватимуть власний голос.

Нововведення впровадив банк ING. Він дозволив клієнтам проходити авторизацію, використовуючи власний голос. Так вони отримуватимуть доступ до додатка, що дозволить здійснювати різного роду операції з особистим рахунком в Інтернеті.

Співробітники банку та творці додатку Nuance стверджують, що ідентифікація по голосу, яку ще знають, як голосову біометрію, набагато надійніша, ніж стандартні види захисту. Традиційний цифровий чи буквений пароль можуть зламати простим перебором варіантів (brute force attack), а ось невдалі спроби обдурити систему голосової ідентифікації можуть записуватися і згодом аналізуватися для покращення системи безпеки.

Ситуацію взявся прокоментувати Сергій Голованов, провідний антивірусний експерт "Лабораторії Касперського". За його словами, практично всі системи захисту, засновані на фізіологічних особливостях людини, мають певні недоліки. Він називає їх помилками першого і другого роду. Інакше кажучи, завжди є можливість того, що система біометричної ідентифікації прийме сторонню людину за дозволеного користувача, як і того, що справжнього власника акаунту чи банківського рахунку програма просто не впізнає. І стосується це не тільки банківських операцій.

Фото з сайту news.techportal.ru
Фото з сайту news.techportal.ru

Голованов відзначив, що ініціатива, яку прийняв нідерландський банк ING є свідченням того, що банки кожного разу намагаються забезпечити максимально високий захист користувача.

Для цього використовуються більш прогресивні методи та найсучасніші технології. Проте спеціаліст каже, що дана система ідентифікації повинна використовуватися в якості додаткового методу, але аж ніяк не єдиного чи головного (принаймні, поки що). Відбувається це тому, що сьогодні існує чимало способів обійти програму, і то способів дуже простих, таких як, приміром, запис голосу на диктофон. А ще голос можна просто синтезувати.

Відзначимо також, що у квітні цього року додаток Nuance для голосової біометрії почали використовувати південнокорейській компанії SK Telecom, що надає послуги мобільного зв’язку, а в 2013 році впізнавати клієнтів по голосу почали у Tatra Bank, банку Словаччини, що входить в групу Raiffeisen Bank International AG.

Джерело: http://lenta.ru/news/2015/07/29/netherlandsbank/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.