Ліна Костенко в новій книзі розкаже про деградацію Російської імперії Автор: lesya · Опубліковано: 30.07.2015 21:52 · Розділ: Культура

Знаменита українська поетеса та письменниця Ліна Костенко готує новий роман, у якому піде мова про деградацію Російської імперії. Донька письменниці каже, що цієї книги ніхто не чекає, тим не менше вона вже є, і ось-ось вийде у світ.

Ліна Костенко здобула славу завдяки своїй унікальній поезії, в якій піднімала найрізноманітніші і найактуальніші проблеми нашого сьогодення. Майстерно підібраними словами письменниця може говорити про все: і про кохання, і про смерть, і про зраду… Її мова звучить то лагідно й ніжно, немов спокійно-сонячний осінній день, то бурхливо й розлючено, ніби травнева гроза…

Але пише пані Ліна й прозу. В останній книзі, яка має вийти як художньо-історичний роман, письменниця заговорила про те, про що сьогодні наважиться заговорити не кожен – про деградацію Російської імперії.

Про нову книгу Ліни розповіла її донька, письменниця та професор Римського університету "Ла Сап'єнца" Оксана Пахльовська. Вона розповіла, що в новому романі мова піде про долю українців в період вісімнадцятого-дев’ятнадцятого століть. Якраз в цей час більша територія України перебувала під владою Російської імперії.

Однак всіх таємниць Оксана Пахльовська не розкриває. А каже лише, що новий твір її матері – це щось на межі художньої літератури та історичної прози. Вона показує еволюцію і деградацію Російської імперії через роздоріжжя українських доль - стертих, знищених, перетасованих. Це історія, де є Україна, Росія, Польща та Франція. Це дев’ятнадцяте сторіччя, що охоплює епоху правління Катерини та закінчується крахом імперії.

А ще Пахльовська каже, що цієї книги абсолютно ніхто не чекає, але вона вже є.


Нова книга стане першою прозовою книгою Ліни Костенко, що вийшли в світ за останні п’ять років. Останній роман письменниці під назвою "Записки українського божевільного" вийшов ще в 2010-у році.

Нагадаємо, що раніше Ліну Костенко назвали найбільш відомою українською письменницею сучасності. Її ім’я знає сорок два відсотки українців, а ось з творчістю знайомі всього двадцять чотири. Відбувається це тому, що українські імена практично не рекламуються і не просуваються. На другому місці опинилися Ірена Карпа, яку читає чотири відсотки українців (а знає, хто вона така, п’ятнадцять відсотків мешканців України), третім став письменник Василь Шкляр, а за ним розташувалася Марія Матіос.

Джерело: http://glavred.info/kultura/lina-kostenko-gotovit-novyy-roman-o-degradacii-rossiyskoy-imperii-329664

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?