З 1 вересня в Європі вступає в дію заборона на продаж 100-ватних ламп Автор: Вікторія · Опубліковано: 27.08.2009 16:58 · Розділ: Події у світі

Згідно зі стратегією енергозбереження ЄС, 1 вересня з продажу в 27 країнах Євросоюзу повністю зникнуть 100-ватні лампи розжарювання. Наступним кроком стане поступова, протягом найближчих трьох років, заміна всіх видів традиційних лампочок на нові, що споживають на 80% менше електрики. Вони будуть дорожчими, але з тривалим терміном експлуатації.

Згідно з оцінками європейських експертів, використання ламп розжарювання нового покоління дозволить заощадити, в масштабах ЄС, на споживанні електрики 5-10 мільярдів євро на рік, що в перерахунку на одну середньостатистичну європейську сім'ю складе, за різними оцінками, від 50 до 166 євро.

Тим не менше, у енергоекономічних ламп, які виробляються в країнах Азії, в Європі вже знайшлися критики. Вони стверджують, що побутові компакт-люмінесцентні лампи не є екологічно чистими у зв'язку з електромагнітними хвилями, які вони випромінюють, а також через вміст ртуті, що ускладнюватиме їх переробку.

Джерело korr.ru


Інші новини розділу