Стіни у Сан-Франциско пофарбують так, щоб вони відштовхували сечу Автор: lesya · Опубліковано: 29.07.2015 21:44 · Розділ: Події у світі

Стіни та паркани у Сан-Франциско скоро зможуть боротися з тими, хто справляє свої природні потреби у неналежному місці: зараз тривають випробування нової фарби, яка, як кажуть її розробники, зможе відштовхувати сечу. Таким чином, потік сечі недбалого громаданина відбиватиметься від поверхні, помальованої фарбою, заламуватиметься і направлятиметься прямо на ноги порушникові.

Зараз новою фарбою вже помалювали стіни в кількох районах, що користуються популярністю серед любителів справити нужду прямо на вулиці. За тим, чи виправдає себе нове фарбоване покриття, стежитимуть співробітники міського управління громадських робіт.

Рейчел Гордон, представник відомства, зазначила, що фарба працює так, щоб тому, хто вирішив сходити в туалет просто на вулиці, більше не захотілося цього робити. Струмінь сечі, пояснює вона, відскочить від поверхні рикошетом, обливши того, хто хотів нашкодити.

"Ми дуже хочемо, щоб наступного разу ті, хто справляє нужду в громадських місцях, перед тим, як робити це знову, подумали двічі, - сказала Гордон. - До нас надходить дуже багато дзвінків від людей із проханням пофарбувати стіни будинків і будівель, що розташовуються в їхніх районах.

Правда, на даний час експеримент, що проводиться владою, проходить в скромних масштабах. Зараз у місті пофарбували всього дев’ять стін, що знаходяться поблизу людних барів та в місцях скупчення бездомних.

На стінах, пофарбованих спеціальним покриттям, можна побачити таблицю з попередженням, написаним на китайській, англійській та іспанській мовах: "Терпіть!... Справляють нужду в спеціально відведених місцях".

Рейчел Гордон також розповіла, що місту набагато дешевше обійдеться один раз покрити всі стіни новою сечевідштовхуючою фарбою, аніж кожного разу відсилати прибиральниць у місця, де справляють нужду найчастіше. Ще вона додала, що вже найближчим часом у місті планують збільшити кількість громадських туалетів.

Ідею використовувати фарбу, що відштовхує сечу, влада Сан-Франциско запозичила у Гамбурга. Тут, приміром, нею вкрито стіни в районі Санкт-Паулі, де розташовується чимало клубів для любителів нічного життя. Щороку цей регіон відвідує більше двадцяти мільйонів туристів.

Втомившись просити невихованих туристів не перетворювати їхній дім у туалет, місцеві мешканці почали використовувати фарбу. На оброблені нею стіни вони вішають таблички з написом: “Не пісяйте тут, інакше ми напісяємо на вас”.


Інші новини розділу