Поцілунки небезпечніші, ніж куріння та алкоголь Автор: lesya · Опубліковано: 29.07.2015 10:46 · Розділ: Медицина

Раніше вчені, опираючись на результати численних досліджень, наперебій твердили, що поцілунки дуже корисні для нашого здоров’я. Вони здатні врівноважувати наш емоційний стан, позитивно відображатися на психіці, а також нормалізувати гормональний фон нашого організму. Однак недавнє дослідження твердить, що і цим доволі таки приємним заняттям зловживати не варто. Так, вчені кажуть, що поцілунки, як і оральний секс, призводять до розвитку злоякісних пухлин шиї та голови набагато частіше, ніж навіть куріння та вживання спиртних напоїв.

Відповідне дослідження проводилося вченими з Австралії. Фахівці, що працюють
в королівському госпіталі, розташованому в місті Дарвін, дізналися, що описаний вище вид сексуального контакту - оральний секс та французький поцілунок - може призвести до зараження вірусом папіломи людини (ВПЛ). Цей вірус у сімдесяти відсотках випадків закінчується розвитком злоякісних пухлин, локалізованих на шиї та голові.

Фото з сайту www.modnyi-makiyazh.ru
Фото з сайту www.modnyi-makiyazh.ru

Фахівці наводять воістину моторошні цифри: у тих людей, які підхопили ВПЛ, ризик розвитку ракового захворювання вищий у цілих двісті п’ятдесят разів у порівнянні з людьми, в організмі яких вірус папіломи не оселився. А це означає, що цей вид раку частіше розвивається у людей з ВПЛ, аніж у курців та любителів алкоголю.

Вчені також додають, що в групу ризику потрапляють і чоловіки, і жінки. Але є й втішна новина: з усіх видів цього вірусу - а їх є більше сотні - лише вісім штамів підвищують ризик розвитку раку ротоглотки та порожнини рота.

Але найгіршим є те, що цей вірус можуть підхопити не лише ті, хто веде невпорядковане сексуальне життя. Крім того, що передається вірус від партнера до партнера під час орального сексу, так дослідники доводять, що він передається і під час французького поцілунку, і навіть під час ніжностей, що обходяться навіть без сексуального контакту.

«За статистикою, зібраною на території США, то сімдесят відсотків випадків раку в області шиї та голови так чи інакше викликана ВПЛ. Ці дані є свідченням того, що куріння та алкоголь є менш небезпечними, ніж оральний секс. Якщо раптом ви заразилися вірусом папіломи людини, то ризик розвитку раку у порівнянні зі здоровими людьми зросте в двісті п’ятдесят разів», - коментує результати дослідження професор Махібан Томас.

Вірус папіломи людини часто виявляється в рості бородавок та папілом. з’являються вони і на шкірі, і на слизових оболонках.

Те, що він несе сильну небезпеку для людини, підтверджували й раніше проведені дослідження. Однак дослідники нагадують, що не варто впадати у відчай, і навіть якщо у вас діагностовано небезпечну форму вірусу, можна вжити заходів і врятувати собі життя. Приміром, жінкам, які пройшли тест, і в них було виявлено вірус папіломи, варто час від часу проходити ПАП - ця процедура дозволяє виявити рак шийки матки на ранніх стадіях і своєчасно його позбутися.


Інші новини розділу