26 січня розпочалося позачергове засідання Верховної Ради України Автор: Lussilda · Опубліковано: 26.01.2009 21:00 · Розділ: Політика

Народні депутати від БЮТ нещодавно зібрали 155 підписів під пропозицією скликати позачергове пленарне засідання Верховної Ради. Тому, згідно Конституції України, голова Парламенту Володимир Литвин прийняв рішення про проведення засідання 26 січня.

Нагадаємо, що 26 грудня минулого року Верховна Рада висловила недовіру голові та правлінню Нацбанку. За це рішення проголосували 380 народних депутатів.

Як передає Рбк-Україна, прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко вчора заявила, що на позачерговому засіданні парламенту заплановано розглянути питання відсторонення Володимира Стельмаха з посади голови Національного банку, а також Анатолія Шаповалова з поста заступника глави НБУ.

Голова Верховної Ради Володимир Литвин зранку відкрив позачергове засідання парламенту. Як повідомляє Рбк- Україна, у сесійному залі зареєструвалося 432 народні депутати.

Протягом пленарного засідання депутати спочатку проголосували за скасовування постанови від 2004 року про призначення на Голову НБУ Володимира Стельмаха. За таке рішення проголосували 227 народних депутати.

Потім парламентарі спробували відновити на цій посаді Сергія Тігіпка, відмінивши постанову про його звільнення. Це рішення не знайшло підтримки в більшості депутатів. За це свої голоси віддало лише 183 народні депутати при необхідних 226.

В ході засідання депутати проголосували за проект постанови «Про відповідальність Президента України Ющенко В.А. за ситуацію, що склалася у фінансово-кредитній сфері України». Таким чином, згідно з документом, передбачено покладання особистої відповідальності за ситуацію на главу держави, оскільки Віктор Ющенко «двічі проігнорував вимоги» ВР про усунення від виконання повноважень голови НБУ Володимира Стельмаха.

Поки ж депутати своєрідним чином зробили так, що Володимир Стельмах нібито й не працював ніколи в НБУ. Це рішення, швидше за все, ще стане предметом багатьох судових розглядів. Адже більшість юристів називають сьогоднішнє рішення по Стельмаху юридичним нонсенсом, - пише «Главред».

Інтернет - видання «Купол» http://cupol.brama.com/ провело опитування щодо ситуації зі відставкою перших керівників Нацбанку.

Так, на думку екс-голови Державного комітету України з питань регуляторної політики і підприємництва Олександри Кужель: «Є тільки три кандидатури на посаду голови Нацбанку: Шлапак, Порошенко і Тігіпко».

«Це ті, хто можуть піти на голову правління Нацбанку. Арсеній Яценюк міг би цілком замінити Порошенка на посаді голови Ради Нацбанку. Вони зможуть стабілізувати фінансову систему»- впевнена Кужель.

Володимир Лановий, президент Центру ринкових реформ переконаний, що Президент останнім часом трохи пом’якшив свою позицію щодо захисту Стельмаха, тому Ющенко поступить згідно Закону України.

«На посаду Голови потрібно знайти аполітичну особу з формальним стажем роботи в банківському секторі. Але потрібно, щоб вона трошки розбиралася в макроекономіці. Те, що робило банківське правління і яких помилок припускалися, нанесло шкоди банківському і кредитному ринку, промисловості, торгівлі і іншим секторам економіки. Це говорить про низьку макроекономічну культуру керівництва Нацбанку» - вважає Лановий.

Директор Міжнародного інституту приватизації, управління власністю й інвестицій Олександр Рябченко коментує ситуацію так: «Зміна голови Нацбанку в сьогоднішній ситуації - це нормальний крок. Тому що фактично зараз керівництво Нацбанку внаслідок своїх дій не має головного - довіри громадян України. А у банківській ситуації не можна не мати довіри до Нацбанку. Якщо у нового керівництва Нацбанку буде тверда позиція, то ця позиція за підтримки грошей від МВФ може стабілізувати ситуацію і по гривні, і по кредитуванню».


Інші новини розділу

 • Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777

  Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777 · Марина Левицкая · 16.06.2016 17:21

  Світові ЗМІ продовжують писати про хід розслідування катастрофи літака Boeing-777, який був збитий ще два роки тому в липні. Нові знахідки, виявлені на місці трагедії, дозволяють експертам по-новому поглянути на причини цієї масштабної авіакатастрофи.


 • Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера

  Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера · lesya · 13.10.2015 23:42

  У цивілізованих країнах світу недобросовісних політиків кидають до в’язниці або ж просто звільняють з посади, чим частенько вони користають. Інша річ Гватемала – в цій країні навряд чи є багато охочих здобути владу. Цими днями моторошна історія сталася у місті Консепсьон, що знаходиться на заході країни. Місцеві мешканці запідозрили мера населеного пункту у злочині, і вирішили влаштувати самосуд. В результаті побитий і обпалений Базиліо Хуракана помер.


 • Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію

  Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію · lesya · 21.09.2015 22:30

  Королева Єлизавета ІІ вже давно викликає повагу і захват у британців. А тепер, коли настала ювілейна дата з початку її правління, і королеву визнали персоною, яка найдовше протрималася на троні, про Єлизавету ІІ заговорили з новою силою. Саме вона, вважають історики, без сторонньої допомоги змогла врятувати у Британії монархію.


 • Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями

  Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями · lesya · 07.09.2015 17:40

  Про ті поневіряння, які довелося пережити єврейському народу в роки Другої світової війни, відомо багато, але не все. Їх переслідували, масово розстрілювали, вбивали в газових камерах, мучили в концентраційних таборах. Та виявляється, є люди, яких ще й зараз точнісінько так само переслідують. І не у віддалених країнах Африки чи в мусульманському світі, закони якого нам незрозумілі, а тут, у нас, у розвиненій і вільній Європі, а точніше, у Норвегії. Недавно один норвезький політик заявив, що є категорія населення, яку переслідують так, як свого часу переслідували євреїв.


 • В Барака Обами розгледіли риси психопатії

  В Барака Обами розгледіли риси психопатії · lesya · 06.08.2015 16:00

  Недавно один американський журналіст вирішив порозмислити над тим, чи нема, бува, в американського президента якихось психічних відхилень. Проаналізувавши кілька публічних виступів Барака, а також деякі його звички, колумніст видання The American Thinker дійшов висновку, що в американського лідера присутні ознаки всіх трьох психологічних відхилень, що належать до так званої Темної тріади. У Барака Обами, на думку автора статті, є і нарцисизм, і макіавеллізм і психопатія.