У Китаї "накрили" потужну фабрику, що займалася підробкою iPhone Автор: lesya · Опубліковано: 28.07.2015 17:51 · Розділ: Кримінал

Обдурених шанувальників продукції марки Apple завдяки зусиллям китайської поліції стане менше на сорок одну тисячу. В результаті поліцейського рейду, що пройшов цими днями у Китаї, було “накрито” підпільну китайську фабрику, яка займалася підробкою “Айфонів”.

Співробітникам поліції вдалося виявити партію із сорока однієї тисячі мобільних пристроїв. Скільки ж продукції пішло на ринок, невідомо. Всього у справі заарештували дев’ять осіб.

На підприємстві працювало сотні співробітників. Правда, фабрика не займалася виробництвом смартфонів “з нуля”, а лише скуповувала телефони, що були у вжитку, та перепрошивала їх, видаючи за нові. За попередніми даними, всього китайським підпільникам вдалося підробити телефонів на суму в сто двадцять мільйонів юанів (дев’ятнадцять мільйонів доларів).

Підпільний завод було виявлено ще чотирнадцятого травня, але інформація про викриття з’явилася лише минулої неділі. Представники правоохоронних органів розповіли, що підприємство розташовувалося в самісінькій столиці Китаю, в північній околиці Пекіну.

А ініціаторами ідеї стала одна подружня пара. Свою злочинну діяльність завод розпочав у січні цього року. До речі, засновники підприємства зізналися, що були попереджені про поліцейський рейд - це було зроблено представниками американської влади, яка раніше конфіскувала кілька підроблених телефонів.

Буває, що недосваідчений користувачна
Буває, що недосваідчений користувачна

Зараз у Китаї триває масштабна кампанія з придушення масового виробництва контрафактних товарів. Представники китайської влади звернулися до підприємців із проханням відзначати свою продукцію захищеним товарним знаком.

В рамках цієї ж кампанії Китай дав згоду на співпрацю з США в спробах запобігти надходження великої кількості підроблених товарів, що проходить між цими двома країнами.

Чотири роки тому Apple вже піддавалася атакам недобросовісних виробників. Тоді в китайському місті Куньмін одному блогеру - відомому під ніком BirdAbroad - було виявлено кілька контрафактних “фірмових” магазинів Apple.

Магазини були обставлені настільки переконливо, що й переважна більшість співробітників і гадки не мала, що насправді вони не працюють на американську фірму електроніки.

Часто у Китаї підробляють одяг та взуття відомих брендів (фото з сайту http://poddelki.net/kitajskie-poddelki-brendov-ot-kfc-do-dolci-gabana-brendy-sxozhie-do-stepeni-smesheniya/)
Часто у Китаї підробляють одяг та взуття відомих брендів (фото з сайту http://poddelki.net/kitajskie-poddelki-brendov-ot-kfc-do-dolci-gabana-brendy-sxozhie-do-stepeni-smesheniya/)
Тут виробники явно перестаралися (фото з сайту http://poddelki.net/kitajskie-poddelki-brendov-ot-kfc-do-dolci-gabana-brendy-sxozhie-do-stepeni-smesheniya/)
Тут виробники явно перестаралися (фото з сайту http://poddelki.net/kitajskie-poddelki-brendov-ot-kfc-do-dolci-gabana-brendy-sxozhie-do-stepeni-smesheniya/)Інші новини розділу