В Австралії екстазі можуть почати продавати в аптеках Автор: lesya · Опубліковано: 28.07.2015 12:04 · Розділ: Події у світі

Продаж та розповсюдження наркотиків у більшості країн світу вважається кримінальним злочином. Ще б пак, наркотична залежність - це одне з найбільш серйозних захворювань, позбутися якого дуже важко, практично неможливо.

Тим не менше, в світі існує безліч програм, спрямованих на лікування наркотичної залежності. Однак, на жаль, далеко не завжди реабилитация от наркомании дає позитивні і довготривалі результати. Тому краще триматися від наркотиків подалі.

Однак залежність - не єдина небезпека, яку таять в собі наркотики. Нелегальне виробництво наркотичних речовин часто наповнює чорний ринок низькопробною продукцією, що нерідко призводить до летальних результатів.

В різних країнах по-різному борються з нелегальним виробництвом наркотиків. Є місця, де наркотики (принаймні, деякі з них та в деяких кількостях) легалізовано, і у такий спосіб наркотично залежні люди можуть отримувати більш-менш безпечну (якщо доречно так говорити про наркотик) речовину.

У Австралії, приміром, експерт з фармацевтики та наркополітики Джошуа Донеллі виступив із пропозицією продавати наркотик екстазі в аптеках. Так він стане безпечнішим, вважає спеціаліст.

Свою ідею він пояснює тим, що головна небезпека для життя та здоров’я, яку несе споживання екстазі, викликана низькою якістю цього наркотику.

Таблетки екстазі можуть почати продавати в аптеках (фото з www.officeplankton.com.ua)
Таблетки екстазі можуть почати продавати в аптеках (фото з www.officeplankton.com.ua)

Якщо ж наркотичну речовину легалізувати і розповсюджувати її через мережу аптек, можна буде здійснювати контроль за якістю. Крім того, фармацевти зможуть давати покупцям рекомендації стосовно безпечного дозування таблеток екстазі, а також про можливі ризики для здоров’я.

З такою незвичайною пропозицією Джошуа Донеллі виступив невипадково. Австралія на сьогоднішній день займає одне з перших місць за обсягами споживання наркотику екстазі. Прихильники легалізації цієї наркотичної речовини погоджуються з тим, що єдиним правильним вибором у даному випадку є повна відмова від наркотику. Але, кажуть вони, потрібно враховувати і реалії: все одно людей, що вживають екстазі, в Австралії дуже багато. А виробники наркотиків, бажаючи отримати більший прибуток, часто нехтують санітарними нормами.

А тимчасом у Британії розгорівся скандал, в центрі якого опинився віце-спікер британського парламенту Лорд Севел. Політика спіймали на гарячому: журналісти сфотографували, як він розважається з повіями та нюхає кокаїн. Вже на другий день Лорд подав у відставку, а тепер йому ще належить пояснити свою поведінку у поліції.


Інші новини розділу