Дівчина з обмеженими можливостями стала моделлю Автор: kseniya_www · Опубліковано: 27.07.2015 21:23 · Розділ: Цікаві факти

Відомий український фотограф Андрій Саримсаков розпочав роботу над соціальним проектом, який має назву «Розірви свої ланцюги». Ціль проекту – звернути увагу на життя людей з обмеженими можливостями.

Моделлю фотографа стала Олександра Кутас. На перший погляд, це красива дівчина, яка переодягає плаття і позує перед фотографом. Так, вона і справді дуже гарна і рішуча. До того ж, красуня на інвалідному візку хоче показати всьому світові, що люди з обмеженими можливостями також можуть бути вільними і щасливими, а їх життя яскравим і насиченим.

Ідея фотографа не являється новинкою в фото-мистецтві. Андрій вирішив підняти це болюче питання і показати, що в багатьох країнах такі люди не виключені з життя суспільства. Вони живуть повноцінним життям. Наприклад, в тому році 23-літня Ніколь Келлі обігнала своїх конкуренток і дістала перемогу на конкурсі краси Міс Айова (США). Вона отримала корону, не дивлячись на свій недолік – відсутність однієї руки. Тоді королева краси зізналася, що її участь у конкурсі, перш за все, носила благодійний характер. Вона хотіла звернути увагу на проблему інвалідності і допомогти дітям з обмеженими можливостями не боятися досягати своєї цілі і жити повноцінним життям. Дівчина веде досить активний спосіб життя: бере участь в постановках п'єс, грає в баскетбол, танцює і навіть займається дайвінгом! Крім цього, вона допомагає дітям-інвалідам і їх батькам. Вона зізнається, що батьки бажають тільки добра своїй дитині, але не помічають того, як позбавляють її повноцінного життя. Своїм прикладом красуня хоче донести до суспільства, що все може стати реальним, варто цього захотіти.

Андрій Саримсаков мріє, щоб в Україні всі побачили, що можна бути щасливим і успішним навіть у такому стані. Головне – це підтримка, яка буде укріплювати силу духу і впевненість у собі людей з обмеженими можливостями. Як відомо, справжній майстер не може творити без своєї музи, тому для Андрія такою людиною стала Олександра. Вона навчилась дивитись на світ, як на місце, в якому більшість кордонів і перешкод виникає тільки в голові. Дівчина отримала родову травму в результаті лікарської помилки, тому не може ходити ще з народження. Вона вже давно захоплювалась фотографією, ще до того, як Андрій запросив її до співпраці. Вона народилася в Дніпропетровську, де успішно закінчила Національний університет ім. О. Гончара і отримала диплом психолога.


Інші новини розділу