Вчені пов'язали вибір музики з типом мислення Автор: lesya · Опубліковано: 27.07.2015 15:57 · Розділ: Події у світі

У кожної людини неповторний музичний смак. Хтось в захваті від джазових композицій, а когось до екстазу може довести важкий метал. Буває й так, що музика підбирається в залежності від настрою, і тоді любитель попси може послухати реп, а запеклий рокер - класику.

Та все ж у кожної людини є певне тяжіння до одного типу музики. І вчені, провівши дослідження, з’ясували, що це тяжіння пов’язане з типом мислення.

Відповідне дослідження проводилося вченими з Кембриджського університету. Дослідники з’ясували, що музичні переваги безпосередньо пов'язані з типом мислення, і написали про це на сторінках видання Plos One.

Виходить, що людина, яка в житті керується емоціями, більше полюбляє мелодійну та неенергійну музику. Натомість меломани, схильні до систематизації та аналізу, більше люблять слухати музику в стилі панк або хеві-метал.

У дослідженні вчених взяло участь чотири тисячі осіб. Вчені давали їм відповісти на серію тестових запитань.

Спершу піддослідних просили відповісти на декілька запитань про себе. Ці тестові завдання були складені таким чином, щоб його результати давали можливість оцінити, до якого типу мислення належить людина - раціонального чи емоційного.

Приміром, учасників дослідження запитували, чи цікавляться вони будовою машинних двигунів, і тут же прохали відповісти на запитання стосовно того, як легко їм передбачати поведінку оточуючих та розуміти їхні почуття.

Далі вчені дали учасникам експерименту прослухати п’ятдесят невеликих фрагментів музичних композицій, що належали до двадцяти шести різних стилів. Тоді піддослідних попрохали оцінити почуте за десятибальною шкалою.

Ті учасники, що керувалися емоціями, обирали фолк, R & B та м’який рок. А ось схильні до аналізу люди віддавали перевагу авангардному джазу та хеві-металу. Люди з високою здатністю співпереживати з радістю послухали б твори Джефа Баклі і Нори Джонс. А ось любителів систематизувати куди більше надихне творчість групи "Металіка".

ЛюбишРамштайна? Значить, аналіз - це твоє (фото з сайту www.youtube.com)
ЛюбишРамштайна? Значить, аналіз - це твоє (фото з сайту www.youtube.com)

Результати дослідження, вважають учені, можуть стати в нагоді представникам музичної індустрії, які витрачають шалені кошти на створення алгоритмів, що могли б підбирати для користувачів музику, яку вони хочуть слухати. Керівник дослідження вважає, що якщо знати, який тим мислення у людини, це можливо.


Інші новини розділу