Почерки царя Олександра І і старця Феодора Томського виявилися ідентичними Автор: lesya · Опубліковано: 25.07.2015 09:30 · Розділ: Наука

Графологи, провівши дослідження, твердять, що почерк російского царя Олександра І та старця Феодора Томського практично ідентичні. А це може бути підтвердженням того, що обидві людини - одна й та сама особа.

Існує легенда, згідно з якою старець Федір Кузьмич приїхав у Томськ в середині дев’ятнадцятого століття. Та насправді це був ніякий не жебрак, а цар Олександр перший, переодягнений бідняком. Наприкінці минулого століття, у 1984 році, російська православна церква канонізувала Феодора Томського як праведника.

Проведена недавно графологічна експертиза може бути підтвердженням того, що Олександр І та Федір Кузьмич - це одна й та сама особа. Почерки, взяті з рукописів обох історичних осіб, є дуже схожими, каже президент Російського графологічного суспільства Світлана Семенова.

Олександр І (фото з сайту ukrmap.su)
Олександр І (фото з сайту ukrmap.su)


За однією з історичних легенд Томська, в середині дев’ятнадцятого століття в місто прибув мандрівний старець Федір Кузьмич. Одна з версій гласить, що це був сам цар Олександр І, що імітував свою смерть в Таганрозі та пустився мандрувати по Росії, бажаючи відмолити свої численні гріхи. Помер старець у 1864 році, а більше, ніж століття по тому, у 1984-у, його канонізували як праведного Феодора Томського. Мощі святого було знайдено у 1995 році.

До рук Семенової потрапив рукопис Олександра I, написаний, коли тому було сорок сім, і рукопис, який Федору Кузьмичу. “Я побачила... незвичайність почерку, незвичайний зв'язок між психологічними якостями, властивостями особистості і графікою написання... Коли в Ачинську я побачила реальний рукопис, що належав Федору Кузьмичу, я сказала - це він. Я побачила ідентичність людини, яка була представлена до сорока семи років, і ідентичність старця, якому було вісімдесят два”, - каже Семенова.

Вона каже, що в неї сформувалося непереборне враження, ніби це одна й та ж особа. За словами спеціаліста, Їй вдалося виокремити кілька домінантних ознак письма, що проходять крізь рукописи Олександра І, залишені в двадцять чотири та сорок сім років, а також рукописи старця Федора.

Семенова, яка в Томську брала участь у першому форумі, присвяченому особистості імператора Олександра I і старця Феодора Томського, зізналася, що в інших рукописах, що потрапляли їй до рук, вона не бачила ознак ідентичності. Тому тепер експерт має намір глибше дослідити всі доступні рукописи цих історичних осіб іі вивчити питання, щоб напрацювати доказову базу, дозволить твердити, ніби імператор і старець - "це справді одна й та людина".


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.