В Австралії створено програму, що ставитиме діагноз, прослухавши кашель пацієнта Автор: lesya · Опубліковано: 24.07.2015 21:03 · Розділ: Медицина

Студенти медакадемії добре знають, що таке аускультація - це вміння ставити діагноз на основі вислуховування внутрішніх органів.

Ця практика ось уже тривалий час використовуються в медицині, і, як правило, себе виправдовує. Однак лікарі - живі люди, й часом буває так, що слух та власні мізки можуть їх підвести. А неправильно поставлений діагноз та невчасно виявлена проблема для пацієнта, як відомо, може бути трагічною.

Вчені з Австралії подумали, що добре було б вухо та мозок лікаря замінити комп’ютерною програмою, і створили додаток для смартфона, який зможе прослухати внутрішні органи.

Поставити діагноз зможе смартфон (фото з сайту doctoratwork.livejournal.com)
Поставити діагноз зможе смартфон (фото з сайту doctoratwork.livejournal.com)

Щоб виявити проблему у пацієнта, що скаржиться на застуду, за допомогою звичайного фонендоскопа, лікар повинен прослухати грудну клітку хворого, попросити його покашляти, глибоко вдихати/видихати тощо. Такі процедури дозволяють лікареві визначити характер захворювання, його локалізацію, наявність інфеції чи її відсутність тощо. У даному випадку всю отриману інформацію аналізує мозок лікаря.

Австралійські винахідники з університету штату Квінсленд (University of Queensland) замінили вуха медиків мікрофоном смартфона, а його мозок - спеціальним додатком.

Створена ними програма здатна визначити характер та причини захворювання пацієнта та поставити попередній діагноз, тільки почувши, як він кашляє.

Смартфон зі встановленим додатком потрібно помістити на відстані двох метрів від хворого. А далі пацієнт повинен покашляти.

Смартфон ці звуки запише, а потім автоматично проаналізує. Додаток зіставлятиме отримані дані з інформацією, що є в його базі, а там міститься більше тисячі зразків кашлю людей з різними захворюваннями - від бронхіальної астми до раку легенів.

Записану інформацію додаток порівняє з наявними зразками, і вибере найбільш схожий за різними характеристиками варіант.

Недавно дійшов до завершення перший етап клінічних випробувань, що отримав назву назву ResApp (Respiratory Illnesses Application). Попередні дані виявилися досить успішними. Але точних цифр вчені не наводять.

У випадку, якщо й на інших етапах додаток покаже себе добре, його запустять у масове виробництво. Програма чудово підійде для домашнього використання, що дозволить пацієнтам самостійно ставити попередній діагноз, щоб вчасно виявити момент, коли слід звернутися до лікаря.

Джерело: http://www.health-ua.org/news/20238.html

Інші новини розділу