У КНДР перенесли початок робочого дня на п'яту ранку Автор: lesya · Опубліковано: 24.07.2015 15:45 · Розділ: Події у світі

Заводите будильник на сьому ранку і вважаєте себе нещасним, бо вам на восьму на роботу? Повірте, є люди набагато нещасніші, ніж ви: у Північній Кореї, згідно з новим законодавством, робочий день розпочинатиметься о п’ятій годині ранку. Новий графік було впроваджено у зв’язку зі спекотною погодою, що встановилася в останні дні в Північній Кореї.

За новим графіком, повідомляє преса, працюватимуть державні установи, школи та заводи. Тепер співробітники цих установи розпочинатимуть свій ден о п’ятій ранку, а не о восьмій, як було раніше, і закінчуватимуть його о тринадцятій годині дня.

Новий розклад виявився дуже незручним, особливо у контексті того, що такі зміни не вводилися поступово. А почати прокидатися на три години раніше, ніж зазвичай, - це не кожному під силу.

Та й для більшості жителів такий графік дуже незручний, адже державні установи закриваються надто рано, і в декого взагалі нема можливості туди потрапити.

Графік було прийнято в рамках програми з підвищення продуктивності праці, але перелічених вище труднощів ніхто не врахував.

До речі, ранні літні робочі години у Північній Кореї - вже звична практика. Їх ще колись ввів колишній лідер Корейської Народно-Демократичної Республіки Кім Чен Ір. Насправді, кондиціонери встановлено в багатьох будівлях в Пхеньяні, однак влітку тут спостерігаються посухи, в результаті яких місцеві гідроелектростанції працюють не на повну потужність, що робить неможливим включення кліматичної техніки.

Правда, чому так тяжко працювати корейцям, не дуже зрозуміло. Якщо б температура повітря піднімалася до сорока градусів, тоді б усе було зрозумілим, а так… в останні дні температура у Пхеньяні тримається на рівні двадцяти шести градусів, та й згідно з прогнозом погоди, з двадцять сьомого липня до першого серпня вона не підніматиметься вище тридцяти градусів за Цельсієм. А середня температура в північнокорейській столиці за два літні місяці - липень і серпень - не перевищує двадцяти дев’яти градусів.

Втім, скидається на те, що Північній Кореї сьогодні вже ніхто не дивується. Ця країна, захована від усього світу залізною завісою, продовжує дивувати і шокувати світову громадськість.

Недавно одному вченому-біохіміку вдалося втекти з Північній Кореї у Фінляндію. Більше того, він прихопив із собою дані про дослідження, що проводяться в країні над людьми.

Працював сміливець на прізвище Лі в центрі мікробіологічних досліджень міста Канге, провінція Чагандо. Шостого червня він покинув територію Північної Кореї та полетів через Філіппіни до Фінляндії. З собою він мав п’ятнадцять гігабайт інформації про досліди, що проводилися на людях.


Інші новини розділу