Вчені розповіли, як соціальні мережі впливають на зовнішній вигляд дівчат Автор: lesya · Опубліковано: 24.07.2015 13:31 · Розділ: Суспільство

Досить цікаве дослідження провели експерти, в рамках якого з’ясували, як спілкування у соціальних мережах впливає на зовнішність дівчат. В результаті проведених аналізів виявилося, що соціальні мережі в деяких випадках навіть здатні помагати людям полюбити свій зовнішній вигляд та сприймати себе такими, якими ми є.

Спілкування в соціальних мережах не підвищує рівень критичності людини у відношенні до самого себе, однак взаємозв'язок між частотою спілкування в соціальних мережах і ставленням до власної зовнішності таки існує.

Відповідне дослідження проводилося американцями. В його ході було проаналізовано поведінку дівчат у соціальних мережах та те, як вони оцінюють власну привабливість. Результати проведеного дослідження вчені мають намір опублікувати в науковому журналі The Journal of Adolescent Health.

Дівчата і більшості задоволені своєю зовнішністю (фото з сайту www.yaplakal.com)
Дівчата і більшості задоволені своєю зовнішністю (фото з сайту www.yaplakal.com)

До участі в експерименті вчені залучили сто двадцять вісім студенток, що навчаються в різних вищих навчальних закладів США. А щоб не плутатися з результатами, вчені вирішили в якості площини для спілкування вибрати соцмережу “Фейсбук”.

Коментуючи мету дослідження, доктор філософії зі Школи медицини при Університеті Північної Кароліни Стефані Зервас (Stephanie Zerwas), що виступив в якості співавтора, зауважив, що вони з колегами хотіли насамперед розібратися, що ж керує молодими дівчатами, коли вони публікують свої фотографії у соціальних мережах.

У вчених було дві версії: або ними керує бажання розповісти про моменту свого життя х друзями, або їм кортить подивитися, як вони виглядають у порівнянні з іншими.

Але з’ясувалося, що переважна більшість студенток до своїх фото у соціальних мережах не ставиться критично або прискіпливо.

Даючи питання про ставлення до свого зовнішнього вигляду, прихильності до спілкування в соціальних мережах, а також на питання про свій раціон, дівчата давали позитивні відповіді, у яких не було критичного ставлення.

Коментуючи отримані результати, вчені відповіли, що в даному випадку соціальні мережі виконують роль своєрідної "милиці", що підтримує самооцінку молодих дівчат за допомогою уваги, лайків та переписувань. Але так триває до тих пір, поки вони не почнуть ставитися до всього критично, порівнюючи себе з іншими користувачками соціальних мереж.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.