У Китаї з'явиться найбільше місто в світі Автор: lesya · Опубліковано: 23.07.2015 17:57 · Розділ: Події у світі

Зовсім скоро у Китаї з’явиться місто, що стане найбільшим у цілому світі. За кількістю населення воно перевершить чимало країн світу і майже наздожене Росію.

Перше в історії супермісто з’явиться у Китаї шляхом об’єднання Пекіну, міста Тяньцзінь та цілої провінції Хебей.

Зараз у китайській столиці проживає двадцять два мільйони осіб, у місті Тяньцзінь - чотирнадцять мільйонів чоловік. Решта населення провінції - це ще сімдесят два мільйони жителів. Таким чином, після об’єднання цих населених пунктів у Китаї виникне місто з найвищим у світі показником населелення - сто вісім мільйонів осіб.

У цілій Росії проживає всього на тридцять п’ять мільйонів людей більше.

А ще населення китайської агломерації в одинадцять разів перевищить населення Білорусії, та майже втричі - України.

В Китаї створять найбільше в світі місто (фото ru.tsn.ua)
В Китаї створять найбільше в світі місто (фото ru.tsn.ua)

А ось з площею питання стоїть трохи гірше - агломерація розкинеться на території в двісті дванадцять тисяч квадратних кілометрів (трохи більше двадцяти одного мільйона гектарів). Ця площа у вісімдесят п’ять разів перевищує площу Москви (якщо враховувати нові території), вдвічі більша за площу Південної Кореї, але на п’ятсот тисяч гектарів менша, ніж площа Білорусії. Отож виходить, що нове супермісто стане ще й найбільш густонаселеним містом світу.

Пекін скоро щезне з лиця землі (фото з сайту ru.tsn.ua)
Пекін скоро щезне з лиця землі (фото з сайту ru.tsn.ua)

Нова агломерація отримає назву Кин-Цзінь-Чжи - це абревіатура за першими ієрогліфами з назв адміністративних одиниць, що увійдуть до її складу.

Концепція такого суперміста в наш час не є чимось фантастичним і нездійсненним. Проте на практиці реалізувати її досить складно, адже щоб об’єднати провінцію в єдиний населений пункт, доведеться вирішити чимало проблем з комунікаціями та інфраструктурою.

Тим не менше, таке об'єднання дозволить поліпшити адміністративну модель і систему управління містом.

З нагоди створення суперміста у Китаї планують розпочати і масштабну будівельну кампанію, в рамках якої створюватимуть не лише нові об’єкти, але й переноситимуть вже існуючі будівлі.

В першу чергу таке перенесення торкнеться об'єктів громадської інфраструктури. Ще можуть змінити своє розташування деякі адміністративні будівлі, а вже потім - частина великих підприємств.


Інші новини розділу