Звідки беруться нав'язливі мелодії в голові? Автор: kseniya_www · Опубліковано: 22.07.2015 06:26 · Розділ: Музика

Часто буває так, що не можна викинути з голови уривок з якоїсь пісні. І це зовсім не улюблена мелодія, що здатна підняти настрій. Ця пісня переслідує людину, не дає сконцентруватися і постійно грає в голові. Де ж перебуває ця настирлива мелодія і яка ділянка мозку відповідає за цей феномен?


Науковий світ називає це явище «мимовільним повторенням музичних образів». Англійці придумали спеціальну і дуже влучну назву – «вушний хробак». Це трапляється як у чоловіків, так і у жінок і не залежить від того, наскільки часто користуються навушниками для прослуховування музики чи G-Shock. Вчені виявили, що більш схильні до нього люди, які мають психічні розлади або певний склад характеру (частіше всього це невротики).

У своєму новому дослідженні психолог Лорен Стюарт показала зв'язок між нав'язливими мелодіями і частинами головного мозку. Для дослідження були залучені чоловіки і жінки, які не мають будь-яких психічних захворювань та не являються професійними музикантами. Всіх учасників експерименту обстежили за допомогою МРТ. Це було зроблено для того, щоб виявити відмінності в структурі їх мозку. В результаті проведеного дослідження виявилося, що у тих людей, які чують нав'язливу мелодію у себе в голові, спостерігаються зміни в товщині кори великих півкуль у скроневій області. Подібні зміни спостерігаються і у правій нижній лобовій звивині. Слід відзначити, що товщина кори цієї ділянки у музикантів більша, ніж у звичайних людей. Тож товщина кори в певних ділянках впливає на частоту появи нав'язливої мелодії. В процесі обробки звуків вона грає уповільнювану роль і пригнічує активність інших частин головного мозку. Музика починає грати сама по собі в результаті зменшення її розмірів.


Інші новини розділу