Дослідники виявили, що люди з блакитним кольором очей найбільше схильні до алкоголізму Автор: lesya · Опубліковано: 16.07.2015 09:29 · Розділ: Краса і здоров'я

Цікаве дослідження провели недавно дослідники. Вони з’ясували, як колір очей співвідноситься зі схильністю до алкоголізму.

Виявляється, тим, у кого блакитні очі, слід бути дуже обережними зі спиртними напоями, адже ризик розвитку алкоголізму у них дуже високий. Цю теорію на практиці підтверджують численні випадки зловживання алкоголем серед голлівудських зірок: знаменитості зі світлими очима набагато частіше страждають від алкоголізму, ніж їхні колеги, у яких темний колір очей.

Люди зі світлими очима - блакитними, сірими зеленими та світло-карими - набагато більше схильні до розвитку алкогольної залежності, ніж ті, у кого очі темно-карі. Та все ж найбільше залежних від спиртних напоїв серед блакитнооких людей.

Мелані Гріффіт, голубоока дружина Антоніо Бандераса, багато років поспіль бореться з алкогольною залежністю (фото з сайту http://blognews.am/rus/news/73312/zvyozdiy-lechivshiesya-ot-alkogolizma-foto.html)
Мелані Гріффіт, голубоока дружина Антоніо Бандераса, багато років поспіль бореться з алкогольною залежністю (фото з сайту http://blognews.am/rus/news/73312/zvyozdiy-lechivshiesya-ot-alkogolizma-foto.html)

Дослідження, яке проводилося вченими, було досить масштабним. Всього було проаналізовано дані більше десяти тисяч осіб - афроамериканців та європейських американців, у яких було діагностовано хоча б одне психічне захворювання.

У багатьох учасників дослідження спостерігалися депресія, шизофренія і біполярний розлад, а також алкоголізм і наркотична залежність. На другому етапі експерименту вчені відібрали тих, хто страждав від алкогольної залежності. Таких людей назбиралося більше тисячі - всього тисяча двісті шістдесят три учасники.

Ентоні Хопкінс справився з залежністю за допомогою клубу анонімних алкоголіків (фото з http://blognews.am/rus/news/73312/zvyozdiy-lechivshiesya-ot-alkogolizma-foto.html)
Ентоні Хопкінс справився з залежністю за допомогою клубу анонімних алкоголіків (фото з http://blognews.am/rus/news/73312/zvyozdiy-lechivshiesya-ot-alkogolizma-foto.html)


Вченими було виявлено, що частина генів, яка відповідає за колір очей, знаходиться на тій же хромосомі, що й гени, пов'язані з надмірним вживанням алкоголю. В ході дослідження вчені враховували такі фактори, як вік, етнічну приналежність та стать учасників експерименту, після чого було виявено, що зв’язок між світлим кольором очей та ризиком алкоголізму дуже високий.

Мел Гібсон почав зловживати спиртним в 13 років (фото з сайту http://blognews.am/rus/news/73312/zvyozdiy-lechivshiesya-ot-alkogolizma-foto.html)
Мел Гібсон почав зловживати спиртним в 13 років (фото з сайту http://blognews.am/rus/news/73312/zvyozdiy-lechivshiesya-ot-alkogolizma-foto.html)

Опираючись на отримані результати, експерти вважають що колір очей може стати в пригоді при діагностиці алкогольної залежності. Крім того, колір очей допоможе виявити й інші психічні захворювання.

Трохи раніше вчені провели дослідження, в рамках якого намагалися з’ясувати причини підліткового алкоголізму. Виявляється, підлітків до зловживання алкоголем підштовхує нестача сну, а також надмірне вживання жирної та солодкої їжі.


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.