Виробники штучного м'яса покращили його смак і зробили продукт дешевшим Автор: lesya · Опубліковано: 15.07.2015 18:51 · Розділ: Наука

Ось така картинка давненько гуляє просторами Інтернету. І те, що написане в ній, це не сарказм та не іронія, і зовсім не творче перебільшення, а чистісінька, нехай і не зовсім приємна, але правда: сьогодні для того, щоб поласувати м’ясом, не обов’язково мати м’ясо під рукою.

Недобросовісні виробники продуктів харчування вже давно приловчилися використавувати найрізноманітніші продукти, продаючи їх під видом м’яса. До напівфабрикатів та ковбас додають часом зовсім неочікувані речі, так що соя та туалетний папір - це ще за щастя. Втім, не будемо про погане: у нашій статті піде мова все-таки про м’ясо, нехай і штучне, вирощене вченими, але, як не крути, м’ясо і все.

Амбітний проект з вирощування яловичини зі стовбурових клітин було втілено два роки тому. Вирощене м’ясо, як заявили експерти, що скуштували продукт, виявилося досить непоганим на смак, але все одно потребувало удосконалення.

Штучне м'ясо стало смачнішим (фото з сайту www.copywriter-yastrebova.com)
Штучне м'ясо стало смачнішим (фото з сайту www.copywriter-yastrebova.com)

Виробники штучного м’яса зауваження повз вуха не пропустили, а взялися за роботу і домоглися певних успіхів у цій справі. Як заявив керівник дослідження, вченим вдалося покращити смак штучного м’яса, а також зробити його привабливішим зовні. А ще вчені заговорили про можливість здешевлення цього продукту, який на сьогоднішній день по кишені хіба що одиницям.

Творці першого в світі гамбургера зі штучно вирощеної яловичини заявили, що їм вдасться знизити вартість штучної яловичини з трьохсот тисяч доларів за кілограм (саме в таку суму обходиться вирощування одного кілограма м’яса за даною технологією) до шістдесяти п’яти доларів за кілограм.

Один із авторів проекту, професор нідерландського університету Маастріхта Марк Пост під час свого виступу на конференції чиказького Інституту харчових технологій заявив, що він разом з колегами вже в недалекому майбутньому має намір створити спеціальну компанію, діяльність якої буде спрямована на вдосконалення продукту.

Відзначимо, що вперше про штучне м’ясо світ дізнався два роки тому завдяки міжнародному колективу біологів, які анонсували вельми амбітний проект - вирощування повноцінної яловичини зі стовбурових клітин.

Протягом трьох місяців вчені вирощували м’язові волокна. Всього їх було вирощено біля двадцяти тисяч. Коли волокна були готові, біологам вручну довелося зробити на кожному з них крихітні надрізи, після чого все це спресували. Отримане м’ясо, з якого виготовили стосорокаграмовий бургер, обійшлося науковцям в кругленьку суму - двісті п’ятдесят тисяч євро.

Експерти, які скуштували бургер, відзначили, що він виявився досить смачним, ось лише м’ясо було трохи сухуватим, і складалося враження, що воно знежирене. Вчені цей факт врахували, а потім створили стовбурові клітини, які б могли вирощувати жир, аналогічний тому, що виробляється організмами живих істот, яких ми пускаємо на м’ясо.

Джерело: http://www.internovosti.ru/text/?id=100194

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.