На дні Чорного моря виявлено стародавню бригантину Автор: Вікторія · Опубліковано: 27.08.2009 11:35 · Розділ: Цікаві факти

На дні Чорного моря біля південного берега Криму група археологів знайшла добре збережений вантажний корабель кінця XVIII - початку XIX століття, який перевозив мармурові плити. Про це повідомив директор департаменту підводної спадщини Інституту археології Національної академії наук України, Сергій Воронов.

"За великим рахунком, мармурові плити, що пролежали 200 років на дні Чорного моря, - це найдорожчий будівельний матеріал, який вдалося виявити в історії підводної археології країни", - повідомив Воронов. Судно виявили цими днями на глибині 140 метрів та на відстані 9-ти кілометрів від узбережжя Ялти, під час випробувань спеціалізованого підводного апарату Софокл.

У робочих документах учасників науково-дослідної експедиції судна "Наутілус Південь" знахідка значиться під назвою Гріновський корабель. За словами Воронова, корабель схожий на ті судна, які ходять по морю під червоними вітрилами і, які у свій час описував Олександр Грін.

"Кораблі такого класу представляють найкрасивішу корабельну архітектуру", - сказав керівник експедиції. У свою чергу, співвласник "Наутілуса Південь" і генеральний спонсор експедиції, В'ячеслав Просветкін розповів, що знайдене судно - ймовірно, торгова бригантина. За однією з гіпотез, знайдений на судні мармур призначався для будівництва Лівадійського палацу чи замку "Ластівчине гніздо".

Для встановлення точного призначення вантажу, планується підняти з корабля один з мармурових блоків. Дослідники припускають, що корабель потрапив у шторм. "Зрубані щогли, мармур частково розсипаний, видно, що вантаж змістився. Тим не менше, корабель чудово зберігся", - сказав Просветкін.

Джерело rambler.ru


Інші новини розділу