В супермаркетах Швеції продаватимуть "потворні" продукти Автор: lesya · Опубліковано: 15.07.2015 08:50 · Розділ: Суспільство

Досить цікаве рішення прийняло недавно керівництво супермаркетів Швеції - тут вирішили продавати “потворні” продукти. При цьому для нестандартних овочів та фруктів відведуть окремі полиці. Про таке нововведення повідомили місцеві ЗМІ.


При чому виділити окремі полиці для некрасивих зовні продуктів зважилося керівництво одразу кількох супермаркетів. Ця продукція, скоріше за все, коштуватиме дешевше, ніж “симпатичні” аналоги.

Як повідомляють шведські журналісти, вже зовсім скоро великі мережі продуктових магазинів почнуть продавати некрасиву їжу, приміром, потворні фрукти і овочі. Зазвичай, кажуть у супермаркетах, нестандартна форма відлякує покупців, тому було вирішено продавати їх за зниженою вартістю. А ще в магазинах влаштовуватимуться акції з метою розпродажу потворної їжі - на кшталт тих, що влаштовуються сьогодні з продукцією, термін придатності якої доходить кінця.

Повідомляється, що керівництво шведських супермаркетів взяло приклад з французьких та британських колег - вони вже давно практикують подібні методи.

Автором ідеї впровадити схожу практику і в Швеції виступив директор магазину Coop у Стокгольмі Луїс Ангерт. Минулого року він побував у Лондоні, і йому дуже сподобалася ідея місцевих магазинів, які ставили нестандартні овочі та фрукти на окремі полиці, а збоку чіпляли табличку, мовляв, ця продукція якнайкраще підійде для приготування пюре.

До речі, до питання їжі та нераціонального використання продуктів у Швеції ставляться дуже серйозно, і саме тут було створено перший у світі банк їжі. Організація покликана покращити становище соціальної сфери мешканців Стокгольма.

Призначений банк їжі для малозабезпечених громадян. У пресі заклад, що, як очікується, розпочне роботу вже в цьому році, охрестили “соціальним супермаркетом”.

Банк їжі являтиме собою спеціальний магазин, в якому продаватимуться якісні продукти за заниженими цінами - щоб і найбідніші верстви населення шведської столиці могли поласувати якісними продуктами.

Ініціатори ідеї - благодійна організація «Міська місія Стокгольма». Її активісти навіть уклали угоду з низкою основних шведських рітейлерів. Сюди відправлятимуть продукти, чий термін придатності скоро закінчиться. Тим не менше, зіпсована їжа сюди не потрапить. Ймовірно, частину "потворних" продуктів теж виставлять на полиці банку їжі.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.