Шаль зі спермою Джека Різника та кров'ю його жертви виставлено на продаж Автор: lesya · Опубліковано: 14.07.2015 16:44 · Розділ: Кримінал

Серед сищиків та любителів детективів стався справжній переполох - на продаж виставлено шаль, яку свого часу носила Кетрін Еддоус, четверта жертва знаменитого маніяка на прізвисько Джек Різник. Саме її жертва насильника носила на момент вбивства, що сталося у 1888 році.

Унікальну річ виставили на продаж на сайті Moments in Time. Охочому купити її доведеться заплатити немалу суму - майже п’ять мільйонів доларів. Шаль має на собі сперму Джека та кров його жертви.

Зараз річ належить бізнесмену і сищику-ентузіасту Расселу Едвардсу, який придбав хустку з плямами крові і сперми на аукціоні, що відбувся в 2007 році. Загальна довжина хустини складає два метри, але деякі фрагменти цього предмету гардеробу відсутні.

Шаль було виявлено на місці вбивства Еддоус у Лондоні одним із поліцейських, що займалися розслідуванням. Донедавна шаль була власністю нащадків цього поліцейського, а потім вони передали її у власність музею лондонської поліції. Згодом хустину було виставлено на продаж.

Її й купив вісім років тому Едвардс. Він одразу вирішив провести експертизу, тому й передав шаль фахівцю з молекулярної біології, який взяв пробу на проведення аналізу ДНК. Після цього Едвардс розшукав родичів жертви, вмовивши їх надати для аналізу зразки свого ДНК. Потім детектив-ентузіаст відшукав нащадків польського емігранта Аарона Косминського, що з родиною переїхав до Лондона, працював перукарем і був одним з головних підозрюваних. У них він теж взяв зразки ДНК.

Взяті проби виявилися ідентичними, і в минулому році Різником було оголошено саме Косминського. Тим не менше, через деякий час коректність експертизи було поставлено під сумнів.

Дослідження, організовані Едвардсом, поставили під сумнів і той факт, що шаль належала самій Еддоус. Спеціалісти виявили, що хустина була виготовлена в Росії і коштувала дуже дорого, тож навряд чи повія Еддоус змогла б собі її дозволити. Скоріше за все, шаль належала самому Космінському.

Сам Аарон Космінськмй народився у Польщі в 1865 році в багатодітній сім’ї. Його велика родина переїхала після смерті батька до Лондона, де наймолодший із семи дітей Аарон влаштувався на роботу перукарем. У 1889 році його оштрафували за вигулювання собаки без намордника, а в 1891 він з ножем напав на свою сестру, після чого Космінського запроторили до психіатричної лікарні, де він і доживав віку.

Косминський був одним з головних підозрюваних у скоєнні серії злочинів, і його навіть впізнав свідок, що бачив Аарона поряд з однією із жертв. Однак згодом очевидець відмовився надати поліції переконливі докази того, що він бачив саме Аарона, тому підозрюваного довелося відпустити. Офіційно імені того, хто переховувався під псевдонімом Джека Різника, поліції встановити так і не вдалося.


Інші новини розділу